• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
25 sty 2018 14:27

4 Design Days 2018: jakie wnętrza kochają Polacy?

Jak mieszkaniowy gust Polaków zmieniał się na przestrzeni ostatnich kilku lat? Jakie wnętrza kochają Polacy teraz? Spytaliśmy o to Monikę Bronikowską, współzałożycielkę pracowni projektowej Hola Design, jedną z prelegentek 4 Design Days 2018.

Czy możemy mówić o mieszkaniowym guście Polaków, nie sprowadzając dyskusji do uogólnień i subiektywnych ocen? Nasze upodobania i preferencje zależą od wielu czynników. Trudno jest jednoznacznie wskazać, czym charakteryzuje się gust statystycznego Polaka. Ale z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić: nasz gust ma się coraz lepiej - mówi Monika Bronikowska, projektant wnętrz i współzałożycielka pracowni projektowej Hola Design - Polacy – i to niezależnie od statusu społecznego – mają skłonność do skrajności. Gdy modne były brązy i szarości, mogliśmy spotkać je zarówno na ścianach, meblach, jak i w dodatkach; gdy swój czas miały intensywne barwy, wprowadzaliśmy je od razu do wszystkich pomieszczeń; a gdy nastał czas na styl skandynawski, z zapałem przemalowywaliśmy wnętrza na biało. Z pewnością możemy wyodrębnić kilka tendencji, które w Polsce miały się wyjątkowo dobrze i na długo zadomowiły się w naszych wnętrzach. Ale czas drewnopodobnych boazerii, łazienkowych płytek po sam sufit, ciężkich meblościanek i morelowych ścian w salonach mamy już za sobą.
Polacy od kilku lat stopniowo coraz bardziej zaczynają interesować się własnymi wnętrzami i starają się poszukiwać indywidualnego stylu. W materiałach zaczęliśmy doceniać naturalność i szlachetność, w meblach – funkcjonalność i ergonomiczność, a w stylu – konsekwencję i spójność. Dzięki coraz większej świadomości również coraz chętniej korzystamy z pomocy architektów. Dzięki kontaktom z nimi, rośnie zaś świadomość. Typowa „win – win situation”! - dodaje Monika Bronikowska.

Monika Bronikowska wraz z mężem Adamem tworzy zgrany duet, liderując zespołowi pracowni HOLA Design. W ramach grupy projektowej HOLA współprowadzą również pracownię Exterio zajmującą się projektowaniem architektonicznym. Zaangażowani są także w działania biznesowe na innych polach. Prywatnie szczęśliwi rodzice dwójki wspaniałych maluchów.

HOLA Design to pracownia z wieloletnim stażem i renomą na rynku polskim i zagranicznym. Przez ponad 12 lat działalności przygotowała setki projektów wnętrz i budynków dla inwestorów w kraju i za granicą. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Projektantów Wnętrz, brytyjskiego The Design Society i amerykańskiego International Interior Design Association, ma na swoim koncie dziesiątki publikacji w tym tak egzotyczne jak w koreańskim L4 Design Series oraz wyróżnienia m.in. Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, The International Design & Architecture Awards, European Property Awards w kategorii Interior Design, A’Design Awards i WAN Awards.

Monika Bronikowska będzie prelegentką w trakcie 3. edycji 4 Design Days. 16 lutego 2018 roku weźmie udział w dyskusji "Mieszkanie polskie. Remontujemy czy urządzamy, czyli wszystko o guście mieszkaniowym Polaków".

Czytaj więcej o 4 Design Days 2018

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH