Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Panele drewniane z kolekcji Wood Collection. Fot. Stegu

Panele drewniane z kolekcji Wood Collection. Fot. Stegu
  • Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
  • 13 sty 2017 08:47 (aktualizacja: 13 sty 2017 12:29)

4 Design Days: wnętrza w stylu slow life

Inspiracje pięknem i różnorodnością przyrody, jej kolorami i naturalnymi materiałami to zdecydowanie najważniejszy trend najbliższego roku. Produkty inspirowane naturą i nurtem slow life zaprezentuje już w lutym w Katowicach wielu wystawców 4 Design Days.

Natura jest najlepszym artystą? W 2017 roku na pewno! Nigdy jeszcze wnętrzarskie trendy, a co za tym idzie, oferta producentów, nie była tak blisko przyrody. Pokochaliśmy na nowo zieleń, szarości i beże, rośliny w naszych mieszkaniach i materiały takie jak drewno, kamień, beton czy cegła. Inspirujemy się nurtem slow life, staramy się czerpać z życia jak najwięcej, żyć spokojniej i przyjemniej, unikać tego, co sztuczne, hałaśliwe. Te tendencje szybko przeniosły się także do mody wnętrzarskiej. Doskonale można je zauważyć również w ofercie wystawców 4 Design Days, które już w dniach 16-19 lutego zawitają do katowickiego Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Przykładem może być chociażby Stegu - lider w designie płytek elewacyjnych i dekoracyjnych, który w Katowicach zaprezentuje produkty inspirowane naturą i nurtem slow life.

- Odwiedzając stoisko Stegu będzie można z bliska przyjrzeć się detalom kolorystycznym cegieł, poczuć pod palcami precyzję struktury drewna paneli betonowych i zachwycić się innowacyjnością hydrofobowych płyt architektonicznych - mówi Jacek Wróbel, Kierownik Biura Projektów w firmie Stegu. - Bierzemy także udział w sesji tematycznej „Tworzywo. Kamień”. Nasi prelegenci opowiedzą o nowoczesnym zastosowaniu kamienia dekoracyjnego we wnętrzach komercyjnych i mieszkalnych. Posłuchamy o innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych, dzięki którym płytki Stegu zostały wzbogacone o nowe właściwości użytkowe, ułatwiające życie codzienne.

W trakcie trwania 4 Design Days Stegu ogłosi także dwa konkursy dla projektantów:
- „Nowe ćwierćwiecze” – konkurs na projekt statuetki jubileuszowej Stegu,
- „Inspired by nature” – konkurs na projekt wnętrza inspirowanego naturą i produktami Stegu.

W dniach 16-19 lutego 2017 roku, ikony światowego i polskiego designu, czołowi architekci i projektanci, producenci i firmy usługowe oraz deweloperzy, inwestorzy i samorządowcy spotkają się na 4 Design Days w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, by dyskutować o tym, co inspiruje i kreuje światowe trendy w architekturze, na rynku nieruchomości, wyposażenia wnętrz oraz wzornictwie. Konferencji towarzyszyć będzie szereg wydarzeń, w tym gale z wręczeniem nagród, spotkania z ciekawymi postaciami, prezentacje i dni otwarte dla mieszkańców regionu z targami oraz akademią designu dla dzieci.

Zobacz więcej: www.4dd.pl

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA