• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
12 lut 2017 09:47

4DD: zapraszamy na dwudniowy maraton architektury i designu

Pasjonaci architektury i designu już 18 i 19 lutego br.  będą mieli okazję spotkać twórców  i znane osobistości, dowiedzieć się, dlaczego czerwień we wnętrzach nie sprzyja diecie, podyskutować o książkach i filmach, zwiedzić pobliski Spodek, a także skorzystać z bogatej oferty targowej.

Dni Otwarte 4 Design Days będą prawdziwym maratonem designu i architektury, który przygotowaliśmy z myślą o mieszkańcach regionu, gościach z Polski i z zagranicy. Przez całą sobotę i niedzielę w strefie targowej Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach odbywać się będą wystawy i prezentacje użytecznych, designerskich produktów, ekspozycje ponad 200 producentów mebli i wyposażenia wnętrz oraz targi SILESIA BAZAAR Dizajn vol. 3. Nie zabraknie również strefy z atrakcjami dla dzieci oraz przestrzeni z gastronomią. Na odwiedzających czekają spotkania z twórcami, pokazy filmów, dyskusje, prezentacje oraz wystawy – mówi Małgorzata Burzec-Lewandowska, redaktor naczelna Propertydesign.pl.

Gośćmi specjalnymi – autorami i prowadzącymi spotkania, prezentacje i wykłady – będą gwiazdy telewizji i aktorzy:Natalia Nguyen, Tomasz Pągowski, Zbigniew Urbański i Piotr Polk.
W gronie twórców i krytyków zastanowią się nad kondycją współczesnej architektury, porozmawiają o budynkach przyszłości i najnowszych trendach wnętrzarskich. Aktori projektant Piotr Polkzaprezentuje swojąkolekcję mebli.

Podczas Dni Otwartych 4 Design Days, w ramach wykładów i dyskusji „Akademia Dobrze Mieszkaj”, organizowanej przez redakcję magazynu Dobrze Mieszkaj, zobaczymy wystąpienia m.in.: Tomasza Bradeckiego i Barbary Uherek-Bradeckiej ze Studia BB, Marty Kilan i Tomasza Słomki z pracowni projektowej TOKA+Home, Małgorzaty Mataniak-Pakuły, właścicielki pracowni Architektura i Wnętrza Profilart, Joanny Ochoty, właścicielki pracowni Archimental Projektowanie Wnętrz, Piotra Stanisza, uczestnika międzynarodowych konkursów architektonicznych i wzorniczych, Iwony Zupańczyk, creative designer z Mebel Rust. W tym roku tematem przewodnim akcji ma być kolor we wnętrzach. Zainteresowani dowiedzą się m.in.: jak nie popełniać błędów w dobrze kolorów, jak je ze sobą zestawiać oraz jakie kolory będą modne w 2017 roku.
Redakcja magazynu Dobrze Mieszkaj zaprasza również na konsultacje z projektantami wnętrz
w ramach akcji „Urządź się z Dobrze Mieszkaj”. Wystarczy zabrać ze sobą rzut mieszkania lub domu – eksperci podpowiedzą, jak je urządzić, jak dobrać meble i kolory, jak powiększyć małą kuchnię czy odmienić niefunkcjonalną łazienkę.

W sobotę (18 lutego) krytyk i kurator architektury Marcin Szczelina wraz z projektantem Tomaszem Pągowskim poprowadzą Maraton Architektury z udziałem m.in. Roberta Koniecznego – światowej sławy architekta ze Śląska, założyciela KWK Promes; Łukasza Stokowskiego – artysty i trendsettera oraz Bartka Barczyka – fotografa. Tego samego dnia o tym, jak tworzyć budynki, które przetrwają próbę czasu, opowie m.in. Hans Ibelings – ceniony na świecie krytyk architektury i pisarz.

Tegoroczne 4 Design Days to również dyskusje wokół filmów i książek z architekturą i designem
w roli głównej. W przeglądzie filmów zaprezentowane zostaną: Pixadores w reżyserii AmiraEscandari oraz cykl filmów Świątynie kultury w reżyserii m.in. Roberta Redforda, Wima Wendersa czy Michaela Madsena. Odwiedzający będą mogli zobaczyć także filmy Roberta Koniecznego, prezentujące jego flagowe i nagradzane realizacje: Dom Bezpieczny, Dom TypOwy, Arka Koniecznego, OUTrial House.
Na scenach wystawienniczych odbywać się będą spotkania autorskie, w tym m.in. z autorami książki Styl gotycki wyklucza się – Anną Syską i Tomaszem Kiełkowskim; czy też
z Kolektywem MOPOK, prowadzącym serwis internetowy Modernizm Powojenny Katowic.

W niedzielę (19 lutego) redaktor Dziennika Zachodniego Marcin Zasada zaprasza na prezentację Katowice, miasto kosmiczne – epoka spaceage na Śląsku. Słuchacze dowiedzą się, jak powojenne plany kolonizacji kosmosu przez ZSRR i USA inspirowały lokalnych architektów.

W centrum uwagi tegorocznej edycji 4 Design Days będzie Spodek. W sobotę (18 lutego)
dr Ryszard Nakonieczny z Politechniki Śląskiej poprowadzi wykład SPODEK – ikona architektury o zasięgu internacjonalnym, w ramach któregoprzybliży postać zmarłego niedawno wybitnego konstruktora legendarnej hali – Wacława Zalewskiego. W tym dniu Spodek będzie otwarty dla zwiedzających – po miejscach na co dzień niedostępnych oprowadzi wykwalifikowany przewodnik. Żeby zarezerwować którąś z dostępnych godzin zwiedzania –12:00, 13:30, 15:00 albo 16:30 – należy wysłać mail na adres: zwiedzanie@spodekkatowice.pl.

Organizatorzy 4 Design Days proponują bogaty program również najmłodszym. Z myślą o nich przygotowano Akademię Designu. W Strefie Dziecka odbywać się będą warsztaty architektoniczne dla dzieci i młodzieży, podczas których uczestnicy zaprojektują m.in. swój pokój.

4 Design Days dla szerokiej publiczności to również wystawy pokazujące to, co w polskiej architekturze i designie najcenniejsze, m.in.: meble Oskara Zięty, nagradzane budynki autorstwa Roberta Koniecznego i pracowni KWK Promes, obiekty wyróżnione przez SARP tytułem „Architektury Roku Województwa Śląskiego 2015 i Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Śląskiego 2016, a także prace nagrodzone w konkursach katowickiego oddziału SARP w ostatnich latach.

Dni Otwarte w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędą się w godzinach 10.00-18.00. Bilety wstępu kosztują 5 zł/os., rodzinny – 10 zł. Można je zakupić poprzez stronę www.ticketpro.pl oraz na miejscu.

W ramach czterodniowego święta architektury i designu w dniach 16-19 lutego br.
w Międzynarodowym Centrum Kongresowym spotkają się światowej sławy architekci
i projektanci, producenci i firmy usługowe oraz deweloperzy, inwestorzy i samorządowcy, a także wszyscy, którzy cenią sobie dobry design i architekturę. Podczas dni dla profesjonalistów z kraju
i z zagranicy (16-17 lutego) odbędzie się kilkadziesiąt paneli dyskusyjnych, a także szereg wydarzeń towarzyszących, w tym: Property Forum Katowice 2017, Housemarket Silesia Forum 2017, a także Forum Branży Meblowej. Spotkania w gronie ekspertów zwieńczą gale rozdania nagród branżowych: Property Design Awards 2017, Meble Plus – Produkt 2017, Housemarket Silesia Awards 2017. W dzień otwierający 4 Design Days zaplanowano również ceremonię wmurowania kamienia węgielnego na placu budowy biurowca .KTW.

W pierwszej edycji 4 Design Days wzięło udział ponad 3,5 tys. gości biznesowych.
Ekspozycje ponad 100 producentów mebli i wyposażenia wnętrz oraz targi dizajnu niezależnego odwiedziło w tym czasie blisko 20 tys. osób. Współgospodarzem II edycji wydarzenia jest miasto Katowice.

4 DESIGN DAYS to największe w tej części Europy wydarzenie rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa. W 2017 roku odbędzie się w dniach 16-19 lutego, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Przez cztery dni ikony światowego i polskiego designu, architekci i projektanci, producenci i firmy usługowe oraz deweloperzy, inwestorzy i samorządowcy będą dyskutować o tym, co inspiruje i kreuje światowe trendy w architekturze i designie. Spotkaniu towarzyszyć będzie szereg imprez towarzyszących, w tym Property Forum Katowice, Housemarket Silesia Forum 2017, Forum Branży Meblowej oraz wręczenia nagród dla branży.

Organizatorem 4 DESIGN DAYS, od pierwszej edycji w 2016 r., jest Grupa PTWP SA, wydawca branżowych pism i portali, m.in.: propertynews.pl i propertydesign.pl, właściciel 100 procent udziałów w spółkach Publikator i Publikator.pl, wydających tytuły takie jak: Dobrze Mieszkaj, Świat Łazienek i Kuchni, Meble Plus, Łazienka oraz dobrzemieszkaj.pl. Grupa PTWP specjalizuje się także w organizacji kongresów, konferencji, szkoleń, seminariów i wydarzeń specjalnych na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym – EuropeanEconomicCongress (EEC) – największą imprezą biznesową Europy Centralnej oraz Wschodnim Kongresem Gospodarczym w Białymstoku, główną debatą o gospodarce Polski Wschodniej.

Zapraszamy na stronę: www.4dd.pl

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH