Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
10 lut 2017 09:41

Akademia Dobrze Mieszkaj na 4DD: dla kogo kolor żółty?

Jak dobrze dobrać kolory do wnętrza? Jak ich pomocą odmienić swoje mieszkanie, a nawet poprawić nastrój i dobre samopoczucie? Kto powinien otaczać się kolorem żółtym? Powiemy o tym w czasie Dni Otwartych 4 Design Days.

Kolor żółty to jeden z najbardziej niedocenianych kolorów w naszych mieszkaniach. Boimy się, że niełatwo dobrać od niego inne barwy, że wnętrze stanie się jakby żywcem przeniesione z przedszkola, że aranżacja tandetna. Nic bardziej mylnego! To kolor, który pobudza, poprawia koncentrację, stymuluje pracę mózgu. Poprawia pracę systemu nerwowego, idealnie nadaje się do biur - tych domowych, i tych profesjonalnych. Co więcej, rozjaśnia i powiększa pomieszczenie. 

Jeśli nie mamy na tyle odwagi, aby postawić na żółty na dużych płaszczyznach, warto zdecydować się na ten kolor w dodatkach. Zestawiajmy go z neutralnymi szarościami, bielą, naturalnym drewnem i cegłą, świetnie zaprezentuje się również w towarzystwie czerni. 

O tym, jak żyć z kolorami modnie, praktycznie i szczęśliwie, będziemy rozmawiać w ramach naszej akcji edukacyjnej Akademia Dobrze Mieszkaj. To edukacyjna inicjatywa magazynu wnętrzarskiego Dobrze Mieszkaj i portalu Dobrzemieszkaj.pl. Pomagamy stworzyć wnętrze podążające za modą, a jednocześnie dostosowane do indywidualnych potrzeb. Doradzamy, inspirujemy, polecamy produkty i rozwiązania. Na organizowanych przez nas eventach zapewniamy dostęp do fachowej wiedzy, darmowe porady architektów i projektantów wnętrz, wykłady ekspertów poświęcone aranżacji wnętrz.

Najbliższa edycja akcji edukacyjnej Akademia Dobrze Mieszkaj będzie miała miejsce w dniach 18-19 lutego w czasie Dni Otwartych 4 Design Days (Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach). Nasz temat przewodni to "Czarno na białym, czyli wszystko o kolorach w Twoim domu i mieszkaniu”. Nasi eksperci i redakcja Dobrze Mieszkaj podpowiedzą w trakcie prezentacji:

- "Kto powinien mieszkać w bieli, gdzie się sprawdzi niebieski i dlaczego czerwieni powinni unikać będący na diecie? O znaczeniu kolorów w naszych mieszkaniach i o tym jak nie popełniać błędów w ich doborze"

- „Kolorowa lista przebojów - jakie kolory polecają producenci na 2017 rok?”

- „Gra w kolory - jak dobierać i zestawiać ze sobą kolory do pokoju dziennego i sypialni?”

- „Kolor ma znaczenie. Do kuchni i łazienki - jak dobierać i zestawiać ze sobą kolory?”

Więcej informacji: www.4dd.pl, www.dobrzemieszkaj.pl

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH