Apartament pokazowy Woronicza Qbik. Projekt: Maciej Zień. Fot. materiały prasowe

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Apartament pokazowy Woronicza Qbik. Projekt: Maciej Zień. Fot. materiały prasowe
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
08 lut 2017 14:08

Akademia Dobrze Mieszkaj: nie bójmy się czerwieni

W naszych domach rządzą biele, szarości, beże i brązy. A tymczasem nieco zapomniana czerwień to kolor, który, jak żaden inny, ożywi mieszkanie i doda energii także nam!

Już 18-19 lutego zapraszamy do Katowic na spotkanie z Akademią Dobrze Mieszkaj w czasie 4 Design Days. Porozmawiamy o kolorach i ich znaczeniu w naszych wnętrzach i życiu! Nasz temat przewodni to "Czarno na białym, czyli wszystko o kolorach w Twoim domu i mieszkaniu”. Nasi eksperci i redakcja Dobrze Mieszkaj odpowiedzą, kto powinien mieszkać w bieli, gdzie się sprawdzi niebieski i dlaczego czerwieni powinni unikać będący na diecie. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a jako przedsmak kolorowego spotkania w Katowicach zachęcamy do lektury ciekawostek o wyjątkowej sile czerwieni.

Zgodnie z psychologią kolorów czerwień to barwa, która ożywia, dodaje energii, pobudza procesy myślowe i zachęca nas do wysiłku umysłowego. Pobudza wszystkie zmysły, również zmysł smaku, a co za tym idzie - poprawia apetyt. Z tego powodu jest kolorem chętnie stosowanym w restauracjach oraz w domowych kuchniach. Jeśli jednak zależy nam na trzymaniu się diety, czerwony - choć apetyczny - niekoniecznie może się nam przysłużyć.

To jeden z bardziej niedocenianych kolorów w naszych mieszkaniach. A tymczasem piękna, głęboka czerwień, jak żaden inny kolor, doda wnętrzu charakteru i przysłowiowego "pazura". Idealnie współgra z beżami czy szarościami, dosłownie pięknieje na ich tle. Stosowana z wyczuciem na ścianach sprawdzi się zwłaszcza w dużych pomieszczeniach. W małych wnętrzach lepiej zaprezentuje się w dodatkach. Czerwone akcenty w postaci poduszek, dekoracji, a dla odważniejszych - krzeseł w jadalni, fotela czy nawet kanapy - potrafią dokonać prawdziwych cudów w bezbarwnym wnętrzu. 

Nie ma jednak róży bez kolców - czerwień to kolor, który, oprócz wielu zalet, ma też wady. w nadmiarze może nasilać poczucie stresu, niepokoju i zagubienia czy nawet agresję. Raczej nie jest polecana do pokojów dziecięcych - w dzisiejszych czasach nasze dzieci potrzebują raczej wyciszenia i odpoczynku niż dodatkowych bodźców. Jest niewskazana dla osób z nadciśnieniem. Wszystkim pozostałym - szczerze polecamy! Niech zresztą galeria zdjęć przemówi sama za siebie!

Więcej o 4DD: www.4dd.pl

Więcej i Akademii Dobrze Mieszkaj: TUTAJ

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH