• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Propertydesign.pl
17 lut 2017 18:15

Architektura ma być nie tylko ładna, ale też funkcjonalna

Jak powinno się dziś projektować centra handlowe? Należy zwrócić na funkcjonalność architektury - uważają prelegenci sesji „Szczypta rozrywki, garść mody, kawał high-techu i jeszcze trochę architektury. Przepis na idealne centrum handlowe” podczas 4 Design Days.

– Wspaniała architektura i nowoczesne technologie to jest ważne, ale na samym końcu mamy człowieka, który chce korzystać z centrum handlowego w sposób łatwy i czytelny. Dlatego priorytetem jest funkcjonalność. Obiekty mogą być piękne dla oka, ale mało funkcjonalne pod względem np. rozłożenia wind, dostępności toalet, czy parkingu – a to jest podstawą dobrego projektu centrum handlowego, tak aby klient umiał i chciał z tego skorzystać – uważa Aleksandra Stefaniak, Business Partner, U. Marketing Agency.

– Stworzymy przepiękny projekt, ale jak będzie mało ergonomiczny możemy przegrać z konkurencją – dodaje Grzegorz Filipczyk, dyrektor, CH Forum w Gliwicach.

Zdaniem Wojciecha Kurzaka, architekta z pracowni Vide Studio, funkcjonalność centrum handlowego to podstawa każdego dobrego projektu. – To jest oczywiste, że klienci galerii powinni łatwo i czytelnie się po nim poruszać. Jednak zdarzały się takie sytuacje, że inwestor czy osoby odpowiadające za komercjalizację obiektu, oczekiwały od architekta galerii handlowej, w której klient nieco się zgubi, tak żeby wprowadzić go można było w pewne mniej oczywiste pasaże. A przecież najważniejsze powinno być to, aby człowiek dobrze czuł się w budynku – zauważa.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH