Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Fokke Moerel nadzoruje realizację m.in. budynku „Bałtyk” w Poznaniu – wieżowca biurowo-handlowego.

Fokke Moerel nadzoruje realizację m.in. budynku „Bałtyk” w Poznaniu – wieżowca biurowo-handlowego.
  • Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
  • 26 sty 2016 09:19 (aktualizacja: 28 sty 2016 10:09)

Fokke Moerel gościem specjalnym 4DD

Fokke Moerel, Project Manager i architekt w MVRDV, będzie gościem wydarzenia 4 Design Days.

W czasie 4 Design Days w Katowicach Fokke Moerel weźmie udział zarówno w dyskusji: "Wyróżnij się albo zgiń – budowanie konkurencyjności w biznesie poprzez design", jak i zaprezentuje projekt biurowca Bałtyk w Poznaniu w ramach cyklu prezentacji short stories.

Fokke Moerel zajmuje się w głównej mierze projektami związanymi z przestrzenią publiczną i kulturą oraz transformacjami architektonicznymi, a także projektowaniem wnętrz. Ze studiem projektowym MVRDV związana jest od ponad 15 lat. W tym czasie zrealizowała wiele nagrodzonych projektów, takich jak Biblioteka Book Mountain w Spijkenisse, transformacja architektoniczna wejścia do Muzeum Stedelijk w Schiedam, Lloyd Hotel & Cultural Embassy w Amsterdamie czy Teletech Call Center w Dijon (Francja).

Obecnie nadzoruje realizację trzech wybitnych projektów, tj. budynku „Bałtyk” w Poznaniu – wieżowca biurowo-handlowego o powierzchni użytkowej 25 tys. mkw. oraz muzeum muzyki rockowej w Roskilde i KU.BE – ośrodka kultury w Kopenhadze (oba w Danii). Ponadto kieruje zespołami projektantów Public Art Depot w Muzeum Boijmans van Beuningen w Rotterdamie i projektem Cultural Cluster w Zaanstad (oba w Holandii), jak również projektem wysokościowca w Wiedniu (Austria) i biurowca Hafenspitze w Moguncji (Niemcy).

Fokke Moerel posiada tytuł magistra architektury, który zdobyła w Akademii Architektury w Rotterdamie. Wraz z Nathalie de Vries, dyrektorką studia MVRDV, prowadziła wykłady w Harvard GSD w Cambridge (USA), a także na uniwersytecie Silpakorn w Bangkoku (Tajlandia) oraz w Akademii Sztuk Pięknych w Hadze (Holandia). Regularnie prowadzi wykłady w instytucjach międzynarodowych i podczas konferencji organizowanych na całym świecie.

4 Design Days odbędzie się 11-14 lutego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Organizatorem imprezy jest Grupa PTWP, wydawca Propertynews.pl i Propertydesign.pl. Więcej o 4 Design Days oraz agenda wydarzenia na: www.4dd.pl oraz na www.propertydesign.pl

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

Forum Dobrego Designu

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA