Architekci Dominika Rostocka (od prawej) i Tomasz Pągowski oraz prowadząca panel

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Architekci Dominika Rostocka (od prawej) i Tomasz Pągowski oraz prowadząca panel "Meblujesz - inwestujesz, czyli świat designerskich przedmiotów w Twoim domu" Natalia Nguyen. Fot. 4 Design Days,
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Ustymowicz
15 lut 2016 14:23

I dzień otwarty 4 DESIGN DAYS - ciekawe panele i polskie gwiazdy

Jak mieszkać designersko, ale wygodnie, czy inwestycję w design można porównać do inwestowania w sztukę - to nieliczne z tematów, jakie poruszone zostały podczas 4 Design Days, 13 lutego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Sobota 13 lutego była pierwszym z dwóch, dniem otwartym podczas 4 Design Days. Międzynarodowe Centrum Kongresowe odwiedziły wówczas tłumy zwiedzających. Można było nie tylko oglądać zaaranżowane na światowym poziomie stoiska producentów mebli oraz dekoracji, ale również zasięgnąć porad związanych z prezentowanymi przez wystawców produktami. Na odwiedzających czekały również inne atrakcje w postaci Silesia Bazaar Design - targu designerskich przedmiotów, oferowanych przez młodych projektantów dekoracji, biżuterii czy oświetlenia. Ciekawym punktem dnia była również Akademia Dobrze Mieszkaj, podczas której projektanci wnętrz bezpłatnie doradzali, jak funkcjonalnie i modnie urządzić swoje lokum. Nie zabrakło również inspirujących dyskusji, w których brali udział znani polscy designerzy. Na dzień 13 lutego dla zwiedzających przygotowanych zostało aż 9 paneli dyskusyjnych oraz prezentacji.

Pierwszy panel zatytuowany "Designersko, ale praktycznie - jak mieszkać modnie i wygodnie" przyciągnął ogromne grono słuchaczy. Na miejscu panelistów zasiedli Tomasz Pągowski - projektant, znany również z programu telewizyjnego Bitwa o dom, Robert Konieczny - architekt, założyciel KWK Promes oraz Grzegorz Szewc - Creative designer marki Mebel Rust. Panel prowadziła Omenaa Mensah, znana z telewizji TVN prezenterka pogody, ale również założycielka ekskluzywnej marki mebli Ammadora. Temat okazał się niełatwy, jednak udało się znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Robert Konieczny podkreślił, że to, co jest trendy, starzeje się najszybciej. Projektanci przekonywali, aby nie kopiować cudzych pomysłów, lecz by wyłącznie się nimi inspirować, bowiem połączone z własnymi koncepcjami pozwolą stworzyć świeży i ciekawy projekt.

W ramach Akademii Dobrze Mieszkaj poprowadzona została również prelekcja o tym, w jaki sposób unikać błędów urządzając kuchnię i łazienkę. O najnowszych trendach opowiedziała Małgorzata Nietupska, redaktor prowadząca magazyn Świat łazienek i kuchni, zaś kreatywne rozwiązania w aranżacji kuchni i łazienki prezentowali architekci Joanna Ochota, Tomasz Słomka i Izabela Szumlas, Creative designer marki Mebel Rust.

To jednak nie koniec atrakcji, bowiem podczas panelu dyskusyjnego "Meblujesz - inwestujesz, czyli świat designerskich przedmiotów w Twoim domu" można było dowiedzieć się, czy inwestowanie w design porównywalne jest z inwestycją w sztukę. Panel prowadziła znana z telewizyjnych programów Natalia Nguyen, zaś dyskutowali architekci Tomasz Pągowski oraz Dominika Rostocka. Prelegenci podpowiadali słuchaczom, jakie produkty są "must have", a jakie wyłącznie udają przedmioty designerskie. Dowiedzieliśmy się, jacy projektanci są na topie, ale również, że warto skupić się na polskim designie, który jakością i pomysłowością nie odbiega od światowych standardów.

O designie wiele opowiedział również Zbigniew Urbański, który swoich słuchaczy wprowadził w świat topowych gadżetów. Podczas panelu "Multimedia w domu" mogliśmy dowiedzieć się w jaki sposób stworzyć multimedialne centrum rozywki we własnych czterech kątach. Prowadzący zaprezentował nowoczesny sprzęt audio, a paneliści - architekci Oskar Gąbczewski i Małgorzata Mataniak-Pakuła oraz Daniel Welfel, prezes Andrew Lucas London opowiedzieli o tym, w jakie designerskie gadżety warto wyposażyć swój dom.

Pierwszy dzień dni otwartych podczas 4 Design Days zakończył się spotkaniem gości z Omenaą Mensah, która uchyliła rąbka tajemnicy, pokazując jak mieszkają polskie gwiazdy. Podczas panelu zatytuowanego "Pokaż mi jak mieszkasz, a powiem Ci kim jesteś" zaprezentowała również kolekcję mebli Love marki Ammadora, która powstała przy współpracy z marką JMB Design.  

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH