Creative designerzy marki Rust spierali się i dyskutowali o roli użytkownika w projektowaniu kuchni. Czy produkt jest dla użytkownika, czy może użytkownik dla produktu? - to przewrotne pytanie było podstawą gorących rozmów kolegów po fachu. Fot. 4 Design Days.

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Creative designerzy marki Rust spierali się i dyskutowali o roli użytkownika w projektowaniu kuchni. Czy produkt jest dla użytkownika, czy może użytkownik dla produktu? - to przewrotne pytanie było podstawą gorących rozmów kolegów po fachu. Fot. 4 Design Days.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
16 lut 2016 11:44

II dzień otwarty na 4 Design Days: o tym dyskutowano

Niedziela 14-tego lutego była ostatnim dniem imprezy i jak przystało na datę wieńczącą 4-dniowe święto designu 4 Design Days, obfitowała w wiele interesujących dyskusji.

Za nami 4 Design Days – wydarzenie, które na stałe wpisało na europejską mapę imprez dotyczących designu Katowice. To tutaj w dniach od 12-14 lutego spotkały się największe sławy polskiego designu, renomowani architekci, a także gwiazdy telewizji. W walentynkowy weekend odwiedzić teren Międzynarodowego Centrum Kongresowego mogli wszyscy – od zakochanych po rodziców z dziećmi. Niedziela 14-tego lutego była ostatnim dniem imprezy i jak przystało na datę wieńczącą 4-dniowe święto designu, obfitowała w wiele atrakcji.

Dla gości przygotowano dwie sceny – jedną w samym centrum sali wystawienniczej, tuż obok stoiska serwującego aromatyczną kawę, drugą – w foyer tuż przy wejściu do Centrum. Na scenach odbywały się panele dyskusyjne i prelekcje gości 4 Design Days. Część dyskusyjną imprezy rozpoczęła rozmowa „Użytkownik dla produktu – Produkt dla użytkownika. Czy kuchnie są dla klientów czy klienci poszukiwani dla kuchni?”. Creative designerzy marki Mebel Rust dyskutowali w swoim gronie o tym, co kreuje finalny wygląd kuchni – potrzeba użytkownika czy propozycje producentów, które kształtują samego inwestora.

Często zdarza się, że klient dopiero widząc pewne rozwiązania, analizując pewne realizacje, obserwując jak ten proces projektowania wygląda odkrywa, że potrzebuje czasami czegoś innego niż wydawało mu się na początku. Znalazłam na szybko pewną analogię - ponieważ dzisiaj są Walentynki - szukając partnera często mniej więcej wiemy, jakie cechy ma on posiadać, ale dopiero spotykając odpowiednią osobę zdajemy sobie sprawę, że to jest właśnie TO. Obserwuję klientów, którzy wchodzą do nas z jakimiś pomysłami i okazuje się, że dopiero w momencie kiedy zakochują się w konkretnej kuchni, której wcześniej np. nie widzieli lub pomyśle, o którym wcześniej nie pomyśleli są zadowoleni ze swoich wyborów. - opowiadała architekt Justyna Krzysztofik. Panel poprowadziła Natalia Nguyen. Dyskusja w gronie designerów marki Rust była idealną okazją do wręczenia nagród w konkursie „Na Najpopularniejszego Projektanta SENSUALNYCH KUCHNI”. Główną nagrodę – wyjazd do Dubaju - zdobyła Izabela Szumlas.

Po krótkiej przerwie na scenę zaproszono Omenaę Mensah. Właścicielka marki ekskluzywnych mebli Ammadora oraz prowadząca program „Domy gwiazd” przedstawiła prelekcję „Pokaz mi jak mieszkasz, a powiem Ci kim jesteś – czyli jak mieszkają polskie gwiazdy”, w której uchyliła rąbka tajemnicy na temat tego, jak mieszkają znani i lubiani, dzieląc się z widownią zabawnymi anegdotami z kręcenia poszczególnych odcinków programu. Widzowie mogli usłyszeć i zobaczyć, jak mieszka Michał Szpak, Dariusz Michalczewski czy Adam "Nergal" Darski. Oprócz tego Omenaa Mensah zaprezentowała również swoją najnowszą kolekcję mebli do sypialni Love.

Od tego momentu prelekcje i dyskusje ruszyły pełną parą. O godzinie 12:00 na dwóch scenach jednocześnie toczyły się dwie ciekawe rozmowy. W foyer Natalia Nguyen rozmawiała o roli designu w centrach handlowych z Pawłem Zielińskim, architektem i prezesem zarządu MOFO Architekci. Z kolei w tym samym czasie na scenie w sali wystawienniczej odbywała się dyskusja „Wizualizacje kontra realizacje” przygotowana przez dziennikarzy Dziennika Zachodniego i poprowadzona przez Dorotę Niećko, szefową działu Śląsk dziennika. O różnicach pomiędzy wizualizacjami a realizacjami rozmawiali z nią Adam Gil, architekt z Zalewski Architecture Group, Grzegorz Szymczak, architekt z MFA Studio oraz Jacek Piwkowski, Wiceprezes Zarządu Millenium Inwestycje Sp. z o.o.

Wszyscy zainteresowani procesem powstawania spersonalizowanych kuchni w oparciu o Personal Decor system firmy Rust mogli posłuchać rozmowy Natalii Nguyen z Maciejem Bojanowskim, Innovation & Design Manager marki Rust oraz zwyciężczynią konkursu na Najpopularniejszego Projektanta SENSUALNYCH KUCHNI, Izabelą Szumlas. Architekt na przykładzie jednej z realizacji Jerzego Mołonia i Justyny Kurtz opowiadała jak powstawała kuchnia, której właściciel był fanem betonu we wnętrzach. Z kolei wielbiciele smacznego jedzenia mogli posłuchać późniejszej rozmowy z Maciejem Bojanowskim, Iwoną Zupańczyk, Magdaleną Tatarkiewicz-Duśko oraz z szefem kuchni Adamem Michalskim, który na stoisku Mebel Rust i przy pomocy sprzętu firmy Miele wyczarowywał prawdziwe przysmaki dla zwiedzających.

Wielbiciele nowinek technologicznych oraz wszyscy, dla których liczą się oszczędności i dobro środowiska tłumnie przybyli na panel „Smart dom – przestrzeń pełna gadżetów. Energooszczędny dom – recepta na komfort i niższe rachunki”, który miał miejsce na scenie w foyer. W dyskusji prowadzonej przez Zbigniewa Urbańskiego udział wzięli Maciej Slosarczyk, właściciel firmy Northouse, Michał Mazur, założyciel portalu trendnomad.com oraz Justyna Kurtz – creative designer marki Rust. Prelegenci dyskutowali między innymi o opłacalności energooszczędnego budownictwa w porównaniu do domów tradycyjnych oraz o tym, jak będą wyglądać domy przyszłości.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH