Panel dyskusyjny Wnętrza Mieszkaniowe: projekt kuchnia cz. II. Fot. 4 Design Days.

Zobacz galerię [17 zdjęć]

Panel dyskusyjny Wnętrza Mieszkaniowe: projekt kuchnia cz. II. Fot. 4 Design Days.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
15 lut 2016 13:32

Projekt kuchnia: o czym dyskutowano na 4DD?

Modna czy praktyczna – kuchnia XXI wieku, Jak kształtować ofertę aby odzwierciedlała zmieniające się myślenie o aranżacji przestrzeni kuchennej?, Kuchnia na zawsze? Jak długie jest „życie” wyposażenia kuchni. O tym dyskutowano na panelu Wnętrza mieszkaniowe: projekt kuchnia.

W trakcie dni branżowych na 4 Design Days zaplanowano także dyskusje dotyczące wnętrz mieszkaniowych. Wśród nich nie mogło zabraknąć kuchni, którym poświęcone zostały aż dwa panele dyskusyjne pod wspólną nazwą: Wnętrza mieszkaniowe projekt kuchnia cz I i II. I jak pierwsza część debaty dotyczyła kuchni przyszłości, tak druga poświęcona była obecny trendom w urządzaniu tej właśnie przestrzeni.

Do udziału w dyskusji zaproszono Małgorzatę Błaszczak – Pracownia Mebli Vigo, Karolinę Janczy – Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, Martę Kilan – Architekt, TOKA+HOME, Justynę Krzysztofik – Creative Designer marki Rust, Joannę Ochotę – Architekt Wnętrz, Archimental oraz Piotra Szczotkę – Creative Designer marki Rust. Całość moderowała Małgorzata Nietupska – redaktor prowadząca magazyn Świata Łazienek i Kuchni oraz Urszula Tatur redaktor prowadząca magazyn Dobrze Mieszkaj oraz portal Mamkuchnie.pl. W trakcie dyskusji dotykano takich zagadnień jak: czy współczesna kuchnia jest modna czy raczej funkcjonalna, jakie są trendy w urządzaniu kuchni, jak kształtować ofertę, aby odzwierciedlała zmieniające się myślenie o aranżacji przestrzeni kuchennej oraz jak długie jest „życie” wyposażenia kuchni.

Prelegenci dyskutowali o tym co jest modne w urządzaniu kuchni, jakie widoczne trendy możemy zauważyć i skąd się one biorą. Z dyskusji jasno wynikło, iż Polacy chcą mieć przede wszystkim kuchnię ładną, na drugim miejscu stawiając na jej aspekty funkcjonalne. Przeciętny inwestor wydaje zazwyczaj cały budżet na pięknie prezentującą się zabudowę, pomijające praktyczne rozwiązania, często dość drogie, zapewniające jednak komfort codziennych prac kuchennych. Rolą projektanta jest zaś przekonanie go do nowoczesnych rozwiązań – nigdy jednak na siłę, ani wbrew jego woli.

W trakcie trwania dyskusji poruszane zostały tak ważne kwestie, jak relacja między projektantem a producentem mebli kuchennych. Prelegenci – reprezentujący różnorodne strony, a co za tym idzie inne punkty widzenia, mogli wymienić się swoimi doświadczeniami, ułatwiając tym samym wspólna pracę na przyszłość. Ważną kwestią, podjęta w czasie dyskusji, była także relacja projektant – inwestor. To bowiem architekt wnętrz odpowiada za koncepcję wystroju kuchni klienta i od niego zależy czy będzie promował trendy czy też pozwoli klientowi realizować własne marzenia. I choć te ostatnie są niezwykle istotne, rola projektanta wnętrz sprowadza się także do tego, by w przyszłości pozwoliły w pełni korzystać z tego właśnie pomieszczenia, które urządzamy w końcu na lata.

Na pytanie o kuchnię XXI wieku, odpowiedź była jednogłośna – współczesna kuchnia to przestrzeń otwarta, sprzyjająca bliskim relacjom domowników, stworzona do wspólnego spędzania czasu, także podczas gotowania.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH