Zobacz galerię [10 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja
17 lut 2017 09:16

Szukamy wzoru na łazienki przyszłości

Jaka będzie łazienka przyszłości i jej użytkownik? Może wcale nie są nam potrzebne rewolucje w tym obszarze domu? O tych kwestiach rozmawiano w trakcie panelu dyskusyjnego "Wnętrza mieszkaniowe. Projekt łazienka" podczas 4 Design Days.

Dyskusja z udziałem przedstawicieli producentów i handlu poświęcona była tendencjom w rozwoju oferty do przestrzeni łazienek – zarówno prywatnych jak i komercyjnych. Ale to te domowe stanowiły główny obszar zainteresowania rozmówców.


- Łazienka to wisienka na torcie projektu. Jeśli chcę sprawdzić, czy architekt przyłożył sie do swojej pracy przy danym obiekcie komercyjnym, zawsze sprawdzam łazienki – mówił Jaume Cassanyer Tosques, Project Manager z Działu Badań i Rozwoju Roca Polska.

Maciej Jaworski z firmy Hewi opowiadał z kolei o znaczeniu rozwiązań do łazienek dostępnych – zwracał uwagę, że np. w przestrzeni hotelowej jeszcze niedostatecznie zadbano w Polsce o to by, łazienki były dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych – jest to tym bardziej odczuwalne, że te są coraz bardziej aktywne życiowo osoby.

Michał Kędzior z firmy Mera oceniał z kolei oczekiwania i preferencje współczesnych klientów salonów łazienkowych. Zwracał uwagę na to, że są oni coraz bardziej wymagający i świadomi swoich potrzeb.

Katarzyna Pardiak-Borowska z firmy Ceramika Paradyż podkreślała znaczenie natury w projektach łazienkowych i że jest to aspekt, który będzie jeszcze ważniejszy przy tworzeniu projektów.

- 2016 rok to był dla nas ważny okres, gdy wprowadziliśmy wiele nowości. Ale w tym roku planujemy kolejne nowości, które będą wyznaczały kierunek rozwoju branży w Polsce – zdradza.

Agnieszka Rygulska-Kmieć z firmy Novellini opowiadała o znaczeniu jakie będzie miało przenikanie się sfer łazienki i sypialni – podkreślała, że dążenie do komfortu i budowania przestrzeni intymności sprzyjać będzie takiemu budowaniu oferty, która pozwoli łączyć rozdzielone dotąd sfery.

Wtórowała im w tym Katarzyna Tworek z firmy Aurora Technika Świetlna, która opowiedziała m.in. jak wielkie znaczenie dla budowania lazienkowego klimatu i przestrzeni ma oświetlenie.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH