Wszystkie rozwiązania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, zarówno architektów wnętrz, jak i klientów indywidualnych. Fot. PTWP

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Wszystkie rozwiązania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, zarówno architektów wnętrz, jak i klientów indywidualnych. Fot. PTWP
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Heritage Ceramics
23 lut 2018 08:35

Urządzamy dom: piękne, ręcznie robione produkty do wykończenia wnętrz

Ręcznie malowane płytki, wyjątkowe piece kaflowe, ekologiczne tynki z gliny, ekskluzywne dachówki ceramiczne – to unikalne produkty, dzięki którym stworzymy niepowtarzalne wnętrze.

4 Design Days w Katowicach – czterodniowa impreza, która odbyła się w 15-18 lutego br. zgromadziła tysiące wielbicieli designu, architektów i projektantów oraz pasjonatów dekoracji wnętrz. Na stoisku Heritage Ceramics znalazła się cała gama inspirujących produktów do dekoracji ścian i podłóg, piękne piece kaflowe i wysokiej klasy dachówki ceramiczne. Wszystkie rozwiązania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, zarówno architektów wnętrz, jak i klientów indywidualnych.

O prezentowanej ofercie opowiada również Tomasz Nieruchalski, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu, Fabryka Ceramiki Budowlanej/Heritage Roof Tiles: Firma Heritage Ceramics to przede wszystkim produkty premium dla klientów indywidualnych. Współpracujemy również z biurami projektowymi, dystrybutorami i ekskluzywnymi salonami sprzedaży. Na targi w ramach 4 Design Days przywieźliśmy swoje sztandarowe produkty. Nasza oferta jest bardzo szeroka, począwszy od płytek ceramicznych ściennych i podłogowych, ręcznie malowanych. Artysta współpracujący z nami maluje ręcznie wzory, zamówione na życzenie klienta. Wszystkie nasze płytki to produkty handmade, odpowiadające indywidualnym potrzebom klienta.

Płytki ceramiczne ręcznie malowane

Współcześnie ogromną wagę przywiązujemy do wystroju wnętrz, w których żyjemy. Chcemy, aby były funkcjonalne, ale też unikatowe i piękne. O wyjątkowym charakterze wnętrza decydują zastosowane materiały. Płytki ceramiczne Heritage mają wszystko, by spełnić oczekiwania i marzenia o idealnym wnętrzu. Pełne wzorów, kształtów i kolorów wytwarzane są na indywidualne zamówienie i ręcznie malowane – zgodnie z zamówionym przez klienta wzorem.

Firma oferuje też gotowe kolekcje i wzory. Wyjątkowy charakter ceramicznych płytek ręcznie malowanych może stanowić świetne dopełnienie minimalistycznych, nowoczesnych wnętrz. Sprawdzą się doskonale zarówno na podłodze, jak i na ścianie. Dostępne są w różnych formatach i kolorach. Pamiętajmy, że ręcznie malowane płytki, w architekturze wnętrz łamią schematy znane w masowej produkcji.

Piece kaflowe: tradycyjne wzornictwo w nowoczesnym wydaniu

Piece kaflowe, jak żadne inne urządzenie w domu, stwarzają okazję do realizacji różnorodnych rozwiązań dekoracyjnych i architektonicznych. Pokój dzienny, jadalnia, biblioteka, a nawet sypialnia zyskają na estetyce, po wstawieniu do nich kaflowego pieca.

O wyjątkowych walorach tego typu rozwiązań grzewczych mówi Tomasz Nieruchalski: Nasze piece kaflowe to wyjątkowo oryginalne dzieło pracy rzemieślniczej, stworzy ciepły klimat nie tylko płomieniem. Zadbaliśmy o każdy detal naszych pieców – od projektu pojedynczego kafla o kształcie, wzorze i barwie, które urzekają po drzwi z metali szlachetnych z podwójnym szkłem hartowanym. Otwory wentylacyjne na górnej płaszczyźnie pieca wycięte według estetyki XIX-wiecznych szablonów, nawiązujących do organicznych kształtów. Jednocześnie są to produkty nowoczesne – o bardzo wysokich parametrach kumulacji ciepła. Mogą być opalane drewnem lub biopaliwem. Dodatkowo wyposażone są w komputer, który steruje procesem spalania. Nasze piece kaflowe to nowoczesność i inteligentne, komfortowe działanie zamknięte w tradycyjnej formie. Jest to powrót do tradycji, rzemiosła, rękodzieła. Tu na targach cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem.

Tynki gliniane – sposób na wyjątkowy mikroklimat

W dobie zainteresowania ekologicznymi rozwiązaniami, które stworzą we wnętrzu zdrowy mikroklimat, coraz większą popularnością cieszą się tynki gliniane. W gotowych do użycia tynkach znajdują się tylko i wyłącznie glina, piasek oraz, w zależności od potrzeb uzyskania odpowiedniej faktury, słoma, wióry drewniane, dodatki mineralne, itp. Sama glina natomiast składa się z mułku (pyłu piaskowego), piasku i żwiru różnej granulacji oraz iłu jako spoiwa – wszystko to daje natura, nawet barwę.

Te unikalne wyroby cieszyły się też dużym zainteresowaniem gości odwiedzających stoisko Heritage na 4 Design Days. Prezentujemy szeroką ofertę tynków glinianych polecanych do wnętrz. Są to w 100% ekologiczne produkty, wytworzone na bazie wyłącznie naturalnych składników: gliny, iłu jako spoiwa, piasku. Stosowanie tych surowców w odpowiednich proporcjach, pozwala nam na wytworzenie różnych odcieni tynku. Są to produkty w pełni paroprzepuszczalne, wchłaniają nadmiar wilgoci z pomieszczenia, mają właściwości hamowania promieniowania elektromagnetycznego z sieci elektrycznych. Życie i przebywanie w pomieszczeniu wykończonym tego typu materiałem jest nieporównywalnie lepsze niż tam, gdzie zastosowano inne produkty do wykańczania ścian. Mikroklimat, jaki się wytwarza w pomieszczeniach wykończonych tynkami glinianymi jest bardzo przyjazny. Tynki tego typu są nowością na polskim rynku, dlatego oferujemy ten produkt z wykonawstwem – polecamy klientom autoryzowanych wykonawców, którzy zastosują produkt zgodnie z wymogami sztuki budowlanej – mówi Tomasz Nieruchalski.

Dachówki z dożywotnią gwarancją

Firma Heritage oferuje również dachówkę ceramiczną ręcznie formowaną, której nie mogło zabraknąć również na ekspozycji targowej. W związku z tym, 4 Design Days odwiedza bardzo wielu architektów, poza produktami do wnętrz, prezentujemy bogatą ofertę dachówek ceramicznych. Pokazujemy dachówkę Heritage klasy premium, ręcznie formowaną. To wyrób ekskluzywny, o bardzo wysokich parametrach technicznych, mrozoodporny i o niskiej nasiąkliwości. Na dachówkę oferujemy dożywotnią gwarancję. Nasze wyroby kierujemy do klientów, którzy poszukują unikalnych, indywidualnych rozwiązań, a nie masowego produktu. Dachówkę tę eksportujemy głównie na Wyspy Brytyjskie i USA. Na rynku polskim cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem, głównie za sprawą architektów, którzy polecają klientom ten wyjątkowy produkt – podsumowuje ekspert Heritage.

Na stoisku Heritage, poza ekspozycją, zorganizowano również wiele atrakcji: artysta malował płytki – można było procesowi dekorowania przyjrzeć się na żywo. Dodatkowo zorganizowano mały konkurs – goście mogli na czas ułożyć z puzzli miniaturkę pieca ceramicznego.

 

Heritage Roof Tiles Sp. z o.o.
ul. Kościuszki 23, 63-500 Ostrzeszów
www.heritageceramics.pl 

POLECAMY W SERWISACH