Po metamorfozie piękny szary salon wygląda elegancko, zachowała jednak styl starej kamienicy. Projekt: Iwona Kurkowska. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Po metamorfozie piękny szary salon wygląda elegancko, zachowała jednak styl starej kamienicy. Projekt: Iwona Kurkowska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
30 sty 2017 10:52

10 najchętniej czytanych artykułów 2016 roku

Prezentujemy 10 tekstów portalu Dobrzemieszkaj.pl, które cieszyły się największym zainteresowaniem czytelników w 2016 roku.

1. Szary salon: 20 pięknych wnętrz

Trudno się dziwić popularności aranżacji w odcieniach szarości w roli głównej. Szary to kolor uniwersalny, dlatego bardzo dobrze prezentuje się na ścianach, meblach, podłogach i dodatkach w pokojach dziennych urządzonych w każdym stylu. Zarówno gdy występuje solo, jak i w towarzystwie innych barw.

2. Beżowe płytki do łazienek. To będzie trendy w 2016 roku

Kolor beżowy nie wychodzi z mody, ale ma też minus. W nadmiarze może nużyć. Dlatego styliści podpowiadają, by łączyć różne formaty płytek i wprowadzać dekory. Wzory mogą być delikatne, np. stylizowane na naturalny kamień, albo odważne, np. ze strukturą typu 3D czy w kwiaty.

3. Mała łazienka w bloku. Zdjęcia z polskich domów

Do małych pomieszczeń najlepszym rozwiązaniem będzie wybór jasnych kolorów, które optycznie powiększą wnętrze. Może to być biel, różne odcienie szarości, beże czy też pastele. Ciemniejsze kolory lub te bardziej intensywne świetnie sprawdzą się z kolei w dodatkach.

4. Kuchnia otwarta na salon: zobacz piękne aranżacje

We współczesnych domach i mieszkaniach otwarta strefa dzienna jest coraz częstszym rozwiązaniem aranżacyjnym. Urządzając kuchnię otwartą na salon zyskujemy możliwość interakcji z innymi domownikami podczas przygotowywania posiłków oraz wrażenie przestrzenności naszego lokum. Warto jednak zadbać o czytelny podział strefy dziennej na poszczególne funkcje.

5. Salon w bloku. Najlepsze projekty z ostatniego roku

Mieszkania, które kupujemy w większości przypadków nie są zbyt duże. Coraz częściej też łączą przestrzeń kuchni z salonem, co dodatkowo pomniejsza metraż przeznaczony tylko i wyłącznie na strefę wypoczynkową. I choć nie jest to złe rozwiązanie, to coraz trudniej jest samodzielnie rozplanować taką powierzchnię.

6. Najpiękniejsze kuchnie 2015 roku: 20 zdjęć z polskich domów

W tym roku królowała biel, beże, brązy i szarości. Te kolory zdecydowanie przeważały w aranżacjach kuchni w polskich domach i mieszkaniach. Oprócz tego popularne były kuchnie całkowicie lub częściowo otwarte na salon, będące integralną częścią otwartej strefy dziennej.

7. Salon z kuchnią i jadalnią. 30 pięknych wnętrz

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH