Kolekcja mebli w stylu skandynawskim Milan. Fot. Signal

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Kolekcja mebli w stylu skandynawskim Milan. Fot. Signal
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
31 sty 2017 14:11

5 pomysłów na wnętrze w stylu skandynawskim

Jasne, przestronne i wygodne. Proste i przytulne, ale jednocześnie wysmakowane i z nutką elegancji. Takie są wnętrza w stylu skandynawskim.

Szwedzi aranżują domy zgodnie z zasadą minimalizmu, wykorzystując każdy centymetr przestrzeni i łącząc kilka funkcji w jednym miejscu. W ten sposób powstają piękne i jednocześnie praktyczne wnętrza. Przedstawiamy najważniejsze elementy tego stylu.

Podstawową składową skandynawskiej aranżacji jest drewniana podłoga, która idealnie współgra z minimalistycznym wystrojem. Niezaprzeczalną siłą, tego coraz bardziej popularnego w Polsce stylu, jest biel. Tak powszechna w skandynawskich mieszkaniach ma bardzo praktyczny wydźwięk. Na Północy szybko zapada zmierzch, stąd też wybór przez mieszkańców tych terenów jasnych, czystych barw na ścianach lub podłogach. Wszystko po to, by jak najdłużej zatrzymać dzień pośród zapadającego za oknem zmroku.

Ujmująca prostota tego stylu inspirowana jest także tradycyjnym, niemal surowym, ale jednocześnie gościnnym wnętrzem typowej wiejskiej chaty rodem z Północy.  

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH