Projekt: Iwona Kurkowska. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Projekt: Iwona Kurkowska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
06 lut 2017 13:21

Kobiece wnętrze: wybierz Shabby Chick!

Biel, pastelowy róż, postarzane meble, prześwitujące warstwy farb i dużo dodatków, ozdób, akcesoriów… Im oryginalniejszy pomysł na podkreślenie romantycznego wystroju wnętrza w stylu shabby chick, tym lepiej.

Choć termin „shabby chick” ma już prawie 40 lat, a styl kryjący się pod tą nazwą był w ostatnich latach uznawany za niemodny i kiczowaty, właśnie powraca w wielkim stylu. Aranżacje opierające się głównie na dekorowaniu wnętrz urzekają przede wszystkim kobiety i pojawiają się coraz częściej w najmodniejszych magazynach wnętrzarskich.

Podobnie jak bardzo popularne obecnie style rustykalne i industrialne, również shabby chick opiera się przede wszystkim na efekcie postarzania. Jeśli meble, to dyskretnie przetarte, spękane, niedomalowane. Jeśli tapicerki to wyblakłe lub pożółkłe i nieco obdarte. Ściany obowiązkowo białe, ale tekstylia pastelowe: najlepiej różowe i błękitne. Ma być kobieco, cukierkowo, przytulnie i romantycznie.

Najważniejsze jednak we wnętrzu urządzonym w stylu shabby chick są detale. Obrusy w motywy różane, abażurowe żyrandole, koronkowe firanki, stare zegary, lustra w ozdobnych ramach. Ciekawym i niebanalnym rozwiązaniem jest także konsekwentne dobranie uchwytów do mebli. 

Źródło: Gamet

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH