Łazienka po metamorfozie. Fot. Anna Droz

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Łazienka po metamorfozie. Fot. Anna Droz
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
06 maj 2016 09:52

Metamorfoza łazienki w weekend - za mniej niż 1800 zł

Autorki bloga Pani to Potrafi, Beata Łańcuchowska i Anna Drozd, postanowiły z przestarzałej łazienki we Wrocławiu wyczarować czarno-biały pokój kąpielowy. Jakie były efekty tej metamorfozy? Zobaczcie!

Domowy salon kąpielowy jest marzeniem wielu z nas – przestronna, zalana światłem i luksusowo wyposażona łazienka. Co zrobić jednak, jeśli pomieszczenie ma niespełna 3 metry kwadratowe, brak okien, a i wanna jest „niezbyt pałacowa”. Czy można zrobić z niego wymarzony salon kąpielowy? Okazuje się, że metamorfoza zwykłej łazienki jest możliwa nawet przy stosunkowo niewielkim budżecie. Wystarczy jedynie odrobina kreatywności i nowoczesne farby renowacyjne.

Autorki bloga Pani to Potrafi, Beata Łańcuchowska i Anna Drozd, postanowiły z brzoskwiniowo-
-zielonej, przestarzałej łazienki we Wrocławiu wyczarować czarno-biały pokój kąpielowy. Głównym elementem dekoracyjnym miała stać się czarno-biała podłoga, ozdobiona bordą z drobnym geometrycznym wzorem. Do tego jeszcze szafka umywalkowa, stworzona z urokliwego, ale nadszarpniętego zębem czasu „antyczku”, znalezionego w jednym z antykwariatów oraz pasujące do charakteru wnętrza dodatki.

Etap pierwszy

W pierwszej kolejności dekoratorki uzupełniły ubytki kafli. Teraz można już było umyć wszystkie kafle i dokładnie je odtłuścić. To bardzo ważne, gdy chcemy, aby farby renowacyjne dokładnie pokryły powierzchnię i dały zamierzony efekt. Ważnym etapem metamorfozy było zagruntowanie sufitu i ścian. Na szczęście łazienka nie jest zbyt wysoka, i wystarczyła do tego mała drabinka. Na sufit wybrana została wielofunkcyjna farba firmy V33 z serii Colorissim w kolorze „Szara mgła“. Farba ta jest idealna do malowania i renowacji ścian, sufitów, drewnianych drzwi i boazerii, kaloryferów oraz innych elementów wewnątrz pomieszczeń.

Dodatkowo charakteryzuje się wysoką siłą krycia. Kremowa konsystencja pozwala nałożyć grubszą i bardziej równomierną warstwę, już przy pierwszej aplikacji wałkiem. Jej satynowa powłoka zapewnia wysoką odporność na zaplamienia oraz na szorowanie. Zatem idealnie nadaje się do łazienki, zwłaszcza, że ściany pomalowane miały być farbą z tej samej serii tylko, że na czarno! Okazało się, że do pomalowania ścian, wystarczy nałożyć jedną warstwę –  kryje znakomicie. Warto zauważyć, że czarna farba daje dość silny połysk, co w przypadku eleganckiego pokoju kąpielowego stanowi tylko jej atut.

Etap drugi

Następnym etapem było malowanie kafli. Przed tym należy koniecznie usunąć stary sylikon. Ze względu na jego właściwości, nie można go trwale pomalować. Po pomalowaniu kafli, trzeba go z powrotem uzupełnić. Do pomalowania kafli wykorzystano Farbę Renowacyjną V33 do płytek ceramicznych, biały satyna. W celu uzyskania zaplanowanej szachownicy, najpierw pomalowana została cała podłoga kolorem bazowym. Podłogę maluje się podobnie jak płytki na ścianie. Po wyschnięciu koloru bazowego, delikatną taśmą wyklejony został kształt bordy.

Taśmy nie powinna przywiera zbyt mocno do podłoża, a jednocześnie podczas malowania farba nie powinna wchodzi pod nią, co pozwala na dość precyzyjne powstawanie wzorów. Do namalowania „bordy“ użyta została również Farba Renowacyjna V33 Płytki Podłogowe, w kolorze ciemny grafit. Przy malowaniu bordy jak i kwadratów na naszej „szachownicy“ musimy pamiętać że wałek z farbą kierujemy rozpoczynając od brzegów w stronę środka kafla, tak żeby farba nie była wtłaczana pod taśmę. Tylko tak unikniemy zacieków widocznych po odklejeniu taśmy. Drugą warstwę nanosimy po upływie 4 godzin.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
 • joanna, 2016-05-11 14:13:57

  dzień dobry - super efekt!!! bardzo mi się podoba oczywiście :)
  Co trzeba zrobić aby Pani przyjechały do mnie ? lub zaprojektowały moją małą łazienkę w bloku ?
  pozdr
  joanna lawicka

POLECAMY W SERWISACH