Kuchnia-jadalnia. Fot. Zajc Kuchnie, model Z6

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Kuchnia-jadalnia. Fot. Zajc Kuchnie, model Z6
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
20 maj 2016 14:07

Modna kuchnia: top 10 najlepszych rozwiązań

Trendy w aranżacji kuchni zmieniają się tak, jak każde tendencje wnętrzarskie. Zobaczcie top 10 najmodniejszych z nich.

Wyspa 

Jest jednym z najbardziej pożądanych rozwiązań we współczesnej kuchni. Wyspa kuchenna to wielofunkcyjny mebel, który zapewnia maksymalną wygodę oraz skupia wokół siebie życie rodzinne i towarzyskie. Jest sercem współczesnej kuchni. Pasuje praktycznie do każdego rodzaju kuchni - klasycznej i nowoczesnej, zamkniętej i otwartej. W przypadku kuchni będących częścią salonu, wyspa staje się nawet głównym elementem wyposażenia, scala też kuchnię z salonem. 

Wysoka zabudowa szaf

Wysoka zabudowa szaf pojawia się w niemal każdej kuchni. Co więcej, często całą kuchnię tworzy właśnie wysoka zabudowa z wygospodarowaną przestrzenią na blat roboczy, płytę grzewczą i zlew. O popularności tego rozwiązania decydują jego zalety praktyczne i uniwersalność. Wysokie szafy mieszczą większą część urządzeń i zapewniają bardzo wygodny do nich dostęp, bez konieczności schylania się. Najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie szaf w niszy w ścianie. Wówczas duże płaszczyzny frontów dają efekt eleganckiej boazerii. 

Cargo - współczesna spiżarnia 

Niegdyś w niewielkim pomieszczeniu tuż obok kuchni mieściła się spiżarnia. Dziś jej rolę przejęły pojemne szafy typu cargo, które znajdują się w wysokiej zabudowie szaf. Wyposażone w dużą ilość półek i szuflad w przejrzysty sposób segregują zapasy. Łatwy dostęp do zwartości zapewnia system otwierania, dzięki, któremu kosze wysuwają się częściowo lub całkowicie na zewnątrz. Wystarczy jeden ruch ręką i rzut oka, aby znaleźć w nich poszukiwany produkt.

Kuchnia - jadalnia

Kuchnia zagarnia dla siebie coraz większą powierzchnię domu i przejmuje funkcję jadalni. W większych pomieszczeniach z wyspą zintegrowany jest stół, przy którym wygodnie zasiąść na krzesłach może cała rodzina. W mniejszych do spożywania posiłków służy część wyspy wyposażona w dodatkowy wyższy blat, bądź też półwysep. 

Bezuchwytowe fronty

Neutralny styl współczesnej kuchni lansowany przez czołowych producentów przejawia się  w upraszczaniu form i detali. Dlatego szafki i szuflady najczęściej pozbawione są dużych, zdobnych uchwytów. Zamiast nich stosowane są dyskretne frezowane uchwyty, a mniejsze fronty otwierane są na click. 

Funkcjonalne i eleganckie wyposażenie

W meblach kuchennych w równym stopniu rządzi ergonomia i estetyka. Reguła ta nie omija elementów służących do przechowywania akcesoriów lub produktów. Ważne miejsce zajmują wśród nich szuflady, z których korzysta się wyjątkowo często. Firma Zajc Kuchnie do wszystkich swoich modeli wyposażonych w szufladę Hettich ArciTech wprowadziła innowacyjne organizery.

Mają one drewniane podstawy podzielone szachownicą żłobień, w które wsuwać można różnej długości stalowe przegródki. Rozwiązanie to zapewnia pełną swobodę kształtowania wewnętrznych podziałów i dopasowania ich do różnych wielkości i kształtów kuchennych przyborów. Dopasowanie do stylistyki zabudowy kuchennej daje możliwość wyboru spośród trzech rodzajów litego drewna: dębu, buku i orzecha.

Modne wykończenia

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH