Umywalka EW 3.2. Fot. Alape

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Umywalka EW 3.2. Fot. Alape
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
22 lis 2016 11:34

Modna łazienka - wybieramy umywalkę  

W designerskiej łazience każdy szczegół ma znaczenie.

Umywalki od Alape, w tym wpuszczane w blat EW 3 i EW 3.2, dają możliwość stworzenia harmonijnego projektu łączącego całe wyposażenie tego pomieszczenia. Niewielkie, o purystycznych kształtach, mogą wtapiać się kolorystycznie w otoczenie lub stanowić wyjątkowy akcent kolorystyczny, ponieważ dostępne są w różnych barwach.

Na pierwszy rzut oka w łazience zwracamy uwagę na przestrzeń i kolorystykę płytki. Jednak w praktyce ważniejsza jest od nich umywalka oraz to, czy jest dobrze dobrana z baterią i wygodna w użytkowaniu. Liczy się też powierzchnia obok dająca możliwość przechowywania drobiazgów i kosmetyków. Idealnym rozwiązaniem, dla tych którzy oprócz funkcjonalności stawiają na design, są umywalki wpuszczane w blat – EW 3 i EW 3.2 od Alape. Są one dostępne w kolorach takich jak: Manhattan, pergamon, bahamabeżowy, jura, kość słoniowa, czarny i flanell oraz barwach matowych: bieli, czerni, szarość i antracycie lub w przypadku większych zamówień (powyżej 10 sztuk) w bogatej palecie barw. Niebieska umywalka na tle delikatnych szarości? A może czerwona na brązowym blacie? Dzięki Alape, takie pytanie zyskują prawdziwe, a nie tylko retoryczne, znaczenie.

Inspiracje dla EW 3

EW 3 pojawiła się w latach 70. – czasie szokujących eksperymentów, innowacyjnych koncepcji i poszukiwań kulturowych oraz podążania za modą we wszystkich dziedzinach życia. W Kolonii świat profesjonalistów zaskoczyła wystawa Visiona II – wysoce zintegrowana przestrzeń życiowa o futurystycznym stylu i żywej kolorystyce, którą stworzył Verner Panton. EW 3 była produktem wyprzedzającym swój czas, ze swoim purystycznym i geometrycznym designem oraz zdefiniowaną sylwetką wykazywała podobieństwo do przedmiotów wyprodukowanych w okresie Bauhaus. Umywalka ta była również bardzo funkcjonalna – wykonana ze szkliwa, znacznie lepszego i trwalszego materiału niż jasne, tak popularne w latach 70, plastiki.

Wyjątkowy produkt

EW 3 nie tylko odpowiadała na chwilowy trend, ale zapoczątkowała nową drogę rozwoju dla prywatnych i półpublicznych sektorów sanitarnych. Jest to pierwsza na świecie wyprodukowana przemysłowo i do dziś najpopularniejsza umywalka wpuszczana w blat. Do 1990 roku powstało ponad 25 wariacji modelu EW 3, które były dostępne w wielu różnych kształtach i średnicach. Natomiast klasyczny model EW 3 został wyprodukowany do dziś w ponad milionie egzemplarzy.

EW 3.2 z kolei to nowoczesny i zaawansowany technologicznie jego wariant. W nowej wersji pominięto taśmę PVC pomiędzy umywalką a blatem, gdyż zredukowane krawędzie sprawiają, że uszczelnienie silikonem jest wystarczające. Dzięki nowemu, w pełni glazurowanemu dnu możliwe jest teraz harmonijne zintegrowanie umywalki z systemem otwartym, preferowanym w projektach architektonicznych i wyposażenia wnętrz. Oba modele, okrągłe z zewnątrz, z wgłębieniem o typowym nerkowym kształcie, są przeznaczone do stosowania z pojedynczym kranem umiejscowionym na krawędzi.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH