Zobacz galerię [5 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
06 marz 2018 15:07

Ultra Violet – kolor roku Pantone w Twoim domu!

Rok 2018 upływa pod znakiem Ultra Violet – koloru, który został wybrany przez Instytut Pantone odcieniem przewodnim sezonu.

Wyrażająca ogromną kreatywność, innowacyjność, indywidualizm oraz oryginalność, barwa ta stanowi idealne rozwiązanie kolorystyczne dla wyposażenia wnętrza, intensywnie ożywiając oraz nadając mu szlachetnego i unikalnego charakteru. Mając na uwadze aktualne trendy, Dorota Jaguś – ekspert Bonami.pl zaprezentuje nam kilka pomysłów na to, jak wprowadzić ten intrygujący kolor do aranżacji pomieszczenia.

Dzięki wnikliwym analizom psychologicznym ekspertów z Instytutu Pantone, co roku wybierany jest kolor, który stanowi podstawę dla wiodących trendów nie tylko w ubiorze, ale również w stylizacjach wnętrzarskich. W 2017 królował odcień Greenery, odzwierciedlający spokój oraz ekologiczne podejście do życia. Aktualnie, najbardziej preferowaną barwą stał się Ultra Violet, mający odzwierciedlać dynamiczne zmiany zachodzące we współczesnym świecie. 

Salon w barwach elegancji

Ultra Violet to kolor, który dzięki swojemu głębokiemu i intensywnemu odcieniu stanowi unikalny akcent wnętrza. Choć przez wielu uważany jest za aranżacyjne wyzwanie, jego odpowiednie wykorzystanie nie tylko wprowadza do stylistyki pomieszczenia intrygującą szlachetność oraz wyrafinowanie, ale również sprawdza się w aranżacjach nawiązujących do stylu glamour.

Czytaj również: Styl skandynawski. Zobacz 15 pięknych wnętrz 

Z racji przynależenia odcieni fioletu do kolorów królewskich, decyzja o ich wykorzystaniu w dekorowaniu salonu będzie idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących wykwintnych i unikalnych pomysłów dla swoich wnętrz. – podpowiada Dorota Jaguś, ekspert Bonami.pl .

Szyk oraz moda na Ultra Violet mieszczą się również w stylu minimalistycznym. Intensywność barwy łączona jest z nowoczesnymi fasonami mebli wypoczynkowych, co staje się istotnym akcentem w projektach marek Mazzini Sofas, Helga Interiors oraz Magis. 

Kolor odpoczynku

Sypialnia to pomieszczenie, które pełni funkcję nie tylko miejsca przeznaczonego do spania, ale także azylu chroniącego przed światem zewnętrznym oraz pozwalającym na regenerację ciała oraz umysłu. Dzięki wyborowi odpowiedniego wyposażenia i kolorystyki, klimat wnętrza sypialni wpływa na prawidłowy odpoczynek oraz samopoczucie.

Mając na uwadze fakt, iż barwa Ultra Violet odnosi się w swojej symbolice również do kwestii medytacji oraz wytchnienia od nadmiaru bodźców zewnętrznych, wybór tego koloru staje się dobrym rozwiązaniem w aranżacjach przestrzeni sypialni. – mówi Dorota Jaguś, ekspert Bonami.pl 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH