Jesienne aranżacje wnętrza. Fot. Agata

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Jesienne aranżacje wnętrza. Fot. Agata
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
05 paź 2017 20:27

4 jesienne trendy w aranżacji wnętrz na każdą kieszeń!

Wraz z porami roku zmienia się nie tylko pogoda i adekwatnie do niej nasz strój, ale również trendy w aranżacji wnętrz. Jesień zapewnia bogatą paletę barw oraz nowe inspiracje i pomysły na metamorfozy w czterech kątach.

Co jest modne tej jesieni? Sprawdźcie sami!

1. Szmaragdowa zieleń i ciepłe kolory

Jesień, mimo wszechobecnego chłodu, wciąż najczęściej kojarzy się z ciepłymi barwami – żółtym, pomarańczowym czy czerwonym. Przede wszystkim jednak, myśląc o jesieni, przed oczami pojawia się kolor złocistych liści, spadających z drzew.

Zmiany pór roku powinny znajdować swoje odzwierciedlenie nie tylko w naszej szafie, ale też w stylizacji wnętrz u osób ceniących sobie estetykę i życie w zgodzie z rytmem wyznaczanym przez przyrodę. – mówi Natalia Nowak, ekspert ds. aranżacji wnętrz Salonów Agata.

2. Dodatki miedziane i inspirowane naturą

Największym jesiennym trendem jest rosnące zainteresowanie dodatkami wykonanymi z miedzi. Ich cudowna prostota i elastyczność sprawiają, że nadają się one do każdego typu wnętrz – od miękkiego stylu rustykalnego, po surowy minimalizm skandynawski. Łącząc miedź ze szmaragdową zielenią otrzymamy nie tylko tajemniczy, jesienny klimat, ale też wyraz zazdrości w oczach naszych gości.

Zobacz także: Szkocka krata – nowy trend w aranżacji wnętrz

Bardzo popularne w sezonie jesiennym będą dodatki inspirowane naturą i stylem rustykalnym. Drewniane stoliki, ramki na zdjęcia, ozdoby do salonu czy naczynia kuchenne z pewnością zagoszczą
w jesiennych aranżacjach. Warto też postawić na stole świeczki, które dodadzą blasku i wykreują odpowiedni nastrój – dodaje Natalia Nowak, ekspert ds. aranżacji wnętrz Salonów Agata.

3. Monochromatyczny aksamit i naturalne wzornictwo

Miękki i kojarzący się z luksusem aksamit nada każdemu pomieszczeniu uroku, sprawiając że wnętrza staną się ciepłe i przytulne. Obita szmaragdowym aksamitem kanapa lub aksamitne poduszki są tej jesieni absolutnie niezbędnym dodatkiem, wspaniale komponującym się z naturalnymi i miedzianymi ozdobami.

Coraz chętniej sięga się też po monochromatyczne kolory, a pod tym aspektem żaden materiał nie przynosi tak spektakularnych rezultatów, jak aksamit. Nie trzeba od razu inwestować w najdroższe meble – czasami nawet kilka poduszek zapewni pomieszczeniu interesujący styl – dodaje Natalia Nowak.

Warto zastanowić się nad wykorzystaniem motywów liści, zwierząt czy owoców, które naturalnie komponują się z ciepłą paletą barw, szmaragdową zielenią i miedzianymi dodatkami.

 4. Harmonia

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak mocno zakorzeniona w jesiennych trendach jest potrzeba gromadzenia i przepychu, również mająca swoje odzwierciedlenie w wystroju wnętrz. Jej źródeł można upatrywać w czasach, kiedy nasi dziadkowie i pradziadkowie musieli gromadzić zapasy na zimę, przez co jesień stawała się czasem, gdy domy były wypełnione zapasami i rzeczami potencjalne przydatnymi, lecz rzadko naprawdę potrzebnymi.

Dziś nie ma już potrzeby gromadzenia wielkiej ilości zapasów i powoli odchodzi się od przesycenia
i przepychu, stawiając na harmonię i minimalizm. Eksperci od wystroju wnętrz jednogłośnie podkreślają, że najważniejsze jest znalezienie złotego środka między tradycją a nowoczesnością. Zatem, chcąc zabłysnąć oryginalnością podczas jesieni, nie należy dbać o ilość, lecz stawiać na jakość

poszczególnych elementów – zwłaszcza warto położyć nacisk na aspekty ekologiczne. Przebywanie
w domu powinno być relaksujące i odprężające. Jesienią znika wiosenno-letni pośpiech, następuje okres nostalgicznego spokoju, który warto zapewnić sobie również dzięki dobrej aranżacji domu.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH