Salon z antresolą. Projekt: Nowa Papiernia. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Salon z antresolą. Projekt: Nowa Papiernia. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
16 wrz 2016 08:55

9 pomysłów na aranżację "trudnego" salonu

Podpowiemy wam, jak łatwo i z pożytkiem wybrnąć z problemów związanych z dekorowaniem salonów w różnych typach pomieszczeń. Prezentujemy wam 9 pomysłów na salon w 9 różnych lokalizacjach.

Aranżowanie mieszkania, a zwłaszcza nieustawnego lub niepokornego salonu w różnych rodzajach obiektów budowlanych ma swoje plusy i minusy. 

1.Wysoki salon w lofcie - galeria obok antresoli
Szczęśliwy posiadacz mieszkania w adaptowanym budynku fabrycznym tzw. loftu boryka się niejednokrotnie z urokami niebotycznej jego wysokości. Wybudowana antresola zwiększa jego walory użytkowe, ale nadal pozostają do zagospodarowania ogromne powierzchnie wysokich ścian. Jak je uczynić atrakcyjniejszymi. Możesz je pokryć modnymi w tym sezonie betonowymi płytkami elewacyjnymi, sztucznym kamieniem, płytkami typu plaster miodu, albo najzwyczajniej i najprościej powiesić nowoczesne obrazy czarno białe w ramach. Ich format i sposób ułożenia wpłynie na wizerunek wnętrza. Możesz wybrać obrazy prostokątne z tematyką marynistyczną, kwadratowe z wizerunkami dzikich zwierząt lub panoramiczne przedstawiające najpopularniejsze światowe zabytki, których liczne przykłady spotkasz w sklepie on line Feeby. Ustaw je jeden pod drugim, pionowo, poziomo lub schodkowo - masz mnóstwo możliwości, aby uczynić klatkę schodową i ściany salonu w lofcie atrakcyjniejszym dla domownika i Twoich gości.

2.Długi i wąski salon - odwracamy uwagę od niedoskonałości pomieszczenia
Czy słyszeliście kiedyś określenie salon tramwaj albo salon kiszka? To pejoratywnie brzmiące określenie odnosi się do salonów wąskich, które można w prosty sposób optycznie poszerzyć.. Zgodnie z psychologią barw zimne kolory powiększają optycznie wnętrze, zaś ciepłe zmniejszają. Ściany krótsze ( szczytowe) pomaluj odcieniem ciemniejszym, udekoruj je kwadratowymi nowoczesnymi obrazami na płótnie, lub obrazkami w stylu vintage z zabawnym motywem. Ściany długie pokryj jaśniejszym kolorem w chłodnym odcieniu. W ten prosty sposób skorygujesz optycznie pomieszczenie i wprowadzisz w nim niepowtarzalny klimat.

3.Niedoświetlony salon - czyli zabawy z lustrami
Jeśli zdarzyło się tak, że nasze mieszkanie lub salon powstał w wyniku wydzielenia z większego pomieszczenia to istnieje duże prawdopodobieństwo jego niedoświetlenia. Jeżeli nie możemy przekuć dodatkowego okna, warto wyczarować dodatkowe "źródło światła" za pomocą lustra w ramie pokrytej brokatem lub luster w stylizowanych na postarzane ramach. Powieszone naprzeciw okna pod niewielkim kątem odbije światło rozpraszając je po całym pomieszczeniu. Jeżeli lubimy lustra, ale chcemy pokazać je nieco inaczej - wykorzystajmy w tym celu galerię multiram na zdjęcia np. w kształcie napisu Home, Love lub Family. Wystarczy, że zamiast zdjęć włożysz tam małe tafle. Asymetryczna kompozycja kilkunastu lub kilkudziesięciu lusterek rozświetli Twoje wnętrze w magiczny sposób, a ściana zyska niepowtarzalną ozdobę.

4.Zakrzywienia w przestrzeni czyli jak zaaranżować salon w kształcie trapezu lub o nietypowym rzucie
Co zrobić, gdy w salonie żadna ze ścian nie jest ustawiona pod kątem 90 stopni, krzywizny nakładają się na siebie, a meble odstają od narożników. Zdawać się może, że zaaranżowanie takiego kłopotliwego pomieszczenia graniczy z cudem, ale jest to możliwe. Pamiętaj o odwróceniu uwagi od tego defektu. Pokryj ściany jasnym kolorem w chłodnym odcieniu ( barwy zimne optycznie powiększają wnętrze), ustaw narożną sofę w strategicznym punkcie, która optycznie zamaskuje niedoskonałości pomieszczenia. Na ścianach powieś w jednym rzędzie obok siebie ciekawe obrazy w ramach z motywem tropikalnej zieleni. Ewentualnie zainwestuj w półki na dekoracje, na których wyeksponujesz ulubione zdjęcia w ramkach lub modne plakaty z interesującymi sloganami.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Gość, 2016-09-19 16:17:33

    Warto zainteresować się programem rządowym MDM- Mieszkanie Dla Młodych. Można uzyskać spore dofinansowanie na zakup pierwszego mieszkania. Na ich stronie wszystko jest bardzo dokładnie wyjaśnione:
    mieszkaniedlamlodych.com

POLECAMY W SERWISACH