Beton architektoniczny na ścianie. Na zdjęciu: Socho Decor System. Fot.  Buszrem

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Beton architektoniczny na ścianie. Na zdjęciu: Socho Decor System. Fot. Buszrem
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
24 paź 2017 16:46

Aranżacja wnętrza: wykorzystaj beton architektoniczny

Elementy z betonu architektonicznego wciąż są atrakcyjne dla projektantów wnętrz. Surowość betonu i jego neutralność nie tylko świetnie komponuje się z innymi detalami pomieszczenia, ale umiejętnie wykorzystana – buduje klimat miejsca.

Już trzy rodziny produktów Buszrem pomagają stworzyć wyjątkowe i piękne wnętrza.

Płytki Socho Decor System mają kolor szary, biały lub grafitowy. Mogą być porowate, o fakturze gniecionego papieru lub gładkie. Wykonuje się je ręcznie z naturalnego betonu architektonicznego. Pozwala osiągnąć to niepowtarzalny wzór powierzchni. Cechuje je wysoka trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Oferta obejmuje również narożniki wklęsłe i wypukłe oraz dekory. Na indywidualne zamówienie jest możliwość wykonania płytek w innych niż standardowe formatach.

Z kolei SunGral System to płytki dedykowane nie tylko do wnętrz, ale i na elewacje. W zewnętrznej warstwie dekoracyjnej zawierają naturalne kruszywa. SunGral Systemdostępne są jako piaskowiec lub łupek polerowany. Faktura łupka możliwa jest do osiągnięcia dzięki procesowi polerowania (curlingowania). W efekcie płytki nie różnią się od naturalnego kamienia. Naturalny materiał i kolor bardzo dobrze komponuje się zarówno z tradycyjnym drewnem jaki i nowoczesnymi materiałami (stal, chrom, szkło). Wymiary płytek z obu rodzin to 50 x 25 cm.

Czytaj również: Pomysł na ścianę: 20 aranżacji z polskich wnętrz

Bardzo ciekawie prezentują się również nowe okładziny ścienne Organic. Surowość betonu jako materiału dekoracyjnego łagodzi organiczny, inspirowany roślinami dekor. Fantazyjny wzór na pojedynczej płycie zaprojektowany został ponadto tak, aby można w dowolny sposób łączyć je ze sobą. Dzięki temu powstaje mnóstwo możliwości tworzenia wyjątkowych dekoracji z jednego produktu. Płyty Organic mają wymiary 30 x 60 i grubości 2,7 cm. Dekoracyjną powierzchnię pokrywa kruszywo, a dodatkowy efekt surowej faktury osiągnięto przez proces śrutowania. Dostępne są 3 różne wzory płyt.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH