Czerwień - kolor roku 2018. Fot. Benjamin Moore

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Czerwień - kolor roku 2018. Fot. Benjamin Moore
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
12 paź 2017 09:08

Czerwień - kolorem roku 2018. Zobacz jak się prezentuje

Ponadczasowa i energetyczna - taka jest czerwień we wnętrzu. Będzie też wyraźnie obecna we  wnętrzach.

Silny, promienny, pełen energii. Kolor Roku Caliente AF-290 jest absolutnie pewny siebie. To barwna sygnatura arcydzieł nowoczesnej architektury; puszysty dywan rozłożony przy głównym wjeździe; dostojne tło dla ksiąg w bibliotece; mocne, pierwsze wrażenie na błyszczących frontowych drzwiach.

Kolor Roku 2018 legendarnej marki Benjamin Moore.

Werdykt zapadł wcześnie…Ellen O’Neill, Director of Strategic Design Intelligence koncernu Benjamin Moore & Co. wspomina, że wyraźne sygnały przy wyborze koloru roku jej zespół dostrzegł podczas imprezy targowej „Maison et Objet” w Paryżu zaraz na początku roku.

Zobacz także: 4 jesienne trendy w aranżacji wnętrz na każdą kieszeń!

Jednak tydzień wcześniej odcień ten zmienił Washington Mall w morze różowego i czerwonego koloru (specyficzne odcienie nakryć głów i ubrań) podczas słynnego protestu Women’s March w styczniu 2017 r. tuż po wyborach prezydenckich w USA.

Jak mówi O’Neill: W Benjamin Moore farbę nazywamy powłoką. I to była właśnie taka wszechobecna powłoka koloru sięgająca tak daleko, jak tylko można. Po marszu, gdy siedziałam w samolocie, pomyślałam - ten kolor jest głosem.

Czerwień wszechobecna...

Czerwień odegrała kluczową rolę w hitach telewizyjnych - od niesamowitego „Twin Peaks” do charakterystycznych, czerwonych szat w tajemniczym serialu „Handmaid's Tale” (na podstawie powieści Margaret Atwood wydanej w 1985 w Toronto).

Czerwień widoczna była praktycznie na każdym wybiegu podczas pokazów mody w lutym i dosłownie wylała się na ulice wraz z nadejściem września. Ten specyficzny odcień okrywa błyszczące wnętrza hali koncertowej w najstarszej wyższej uczelni muzycznej w Szwecji - Stockholm's Royal College of Music powstałej w 1771 roku.

A jaki kolor zakręca wokół eliptycznych narożników nowo odrestaurowanego holu zaprojektowanego przez Earo Saarinen’a w roku 1962 na międzynarodowym lotnisku John F. Kennedy’ego w Nowym Jorku? Czerwień.

Kolor niezależności...

Czerwone bluzy z kapturem, sportowe garnitury, specyficzna odzież Issey Miyake wykonana z pojedynczej, czerwonej nici, puchowe płaszcze Moncler’a i bandany były noszone przez członków społeczności LGBT podczas marszu Big Apple pod Musem of Modern Art w Nowym Jorku.

O’Neill i każda łowczyni trendów z jej kreatywnego zespołu widziała „czerwień”…
Caliente AF-290 właśnie taki był – ciepły, spowijający odcień, w którym można się z łatwością zakochać.

Ritz i Gucci…

Pamiętam wizytę w nowym Ritz Bar w Paryżu i odczucia jakie wywoływała czerwień w jego wnętrzu. Z kolei w Milanie i Paryżu salony marki GUCCI wyłożone były pięknym, czerwonym aksamitem – to okrycie luksusu. Czujesz się tak, jakby we wnętrzach zawsze działo się coś niesamowicie ważnego - wspomina Elen O’Neill.

Jaki jest Caliente?

Caliente to niesamowita czerwień, odmienna od tej podstawowej, którą obserwujemy w najbliższym otoczeniu. Specjaliści od kolorów w Benjamin Moore & Co. doszli do wniosku, że wcale nie musimy obcować z tym kolorem powszechnie uważanym za nieco szokujący. Możemy jednak mieszkać w ciepłych wnętrzach wypełnionych uwodzicielskimi odcieniami czerwieni. Caliente to charyzmatyczna, kusząca barwa o bardziej brązowym odcieniu kojącym nasz wzrok.

Jak mówi Elen O’Neill: Cały czas myślałam o czerwonej galerii w dostojnym pałacu, która naprawdę ukazuje piękno obrazów olejnych. Dostojne, intymne czerwienie. Właśnie w ten sposób dotarliśmy do tych specyficznych kolorów…

Idealne zgranie – paleta „Color Trends 2018”

Caliente AF-290 łączy się z 22 odcieniami z tegorocznej palety Color Trends 2018, które obejmują spektrum od bladych różowych odcieni do czerwonobrunatnego wzdłuż przyjemnych, zgodnych tonów naturalnych (stalowych szarości, chłodnej seledynowej zieleni), świetnie współgrających z pozostałymi mocno nasyconymi barwami oraz naszym kolorem roku.

Benjamin Moore udowadnia, że można używać szczypty czerwieni do „przyprawienia” w każdym stylu - nowoczesnym i tradycyjnym.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH