Drzwi Normandia marki Radex. Fot. 4IQ

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Drzwi Normandia marki Radex. Fot. 4IQ
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
27 wrz 2017 09:46

Drzwi drewniane: uniwersalne rozwiązanie do każdego wnętrza

Drewno wspaniale ociepla każde domowe wnętrze. Wprowadza niepowtarzalną przytulną atmosferę sprzyjającą pracy i wypoczynkowi.

Meble i wszelkie aranżacyjne dodatki wykonane z tego naturalnego materiału doskonale prezentują się nie tylko w pokojach dziennych, jadalniach czy kuchniach, ale także znakomicie wyglądają w łazienkach, w których ułatwiają relaks i świetnie wpływają na nastrój podczas codziennej kąpieli i pielęgnacji. Do grupy drewnianych elementów wyposażenia należą również drzwi wewnętrzne. Ozdabiają hol i poszczególne pomieszczenia spełniając równocześnie ważne funkcje użytkowe. 

W kolekcjach drzwi drewnianych znajdują się eleganckie modele sosnowe. Sosna jest materiałem pięknym i miłym w dotyku. Do jej głównych zalet należy trwałość, możliwość lakierowania i malowania oraz łatwość w obróbce. Wykonane z niej drzwi odznaczają się wyjątkową estetyką. W swej naturalnej barwie rozjaśniają wnętrza, nadając im lekkości i niepowtarzalnego uroku. Malowane na przykład na kolory takie jak: palisander, wenge, orzech ciemny czy teak w sposób wyraźny wyróżniają się z otoczenia, stając się oryginalną dekoracją pomieszczenia.

Modele oszklone wyposażone w hartowane odporne na stłuczenia szkło mleczne lub transparentne optycznie powiększają przestrzeń, sprawdzają się zatem idealnie we wnętrzach o niewielkiej powierzchni. Są również świetnym rozwiązaniem do ciemnych pomieszczeń, które chcielibyśmy doświetlić. Występują zarówno w salonach, jak i łazienkach czy kuchniach. Tafle szklane mogą całkowicie wypełniać ramy lub też podzielone drewnianymi wstawkami na kilka części tworzyć ładną szklano-drewnianą kompozycję. Uroku takim drzwiom dodają wystylizowane zwieńczenia oraz piękne frezowania, które w połączeniu z kilkoma szklanymi taflami prezentują się naprawdę wspaniale. Szkło hartowane jest bezpieczne – nawet gdy szyba ulegnie rozbiciu rozsypie się na drobne kawałki o zaoblonych krawędziach. Hartowane szkło mleczne może występować w dwóch wersjach: obustronnie gładkiej bez aplikacji i z atrakcyjnymi wzorniczo aplikacjami. Te ostatnie na przykład w formie ciekawie zaaranżowanych kwadratów lub prostokątów stanowią interesującą ozdobę drzwi. Obok modeli oszklonych występują także drzwi pełne, doskonałe do domowych gabinetów, czy pomieszczeń w których zależy nam na zachowaniu intymnej, nastrojowej atmosfery. Wybrane modele mogą być również dostosowane do systemu przesuwnego lub dwu-skrzydłowego. Znakomicie sprawdzą się wówczas, jako wygodne połączenie kuchni z jadalnią, lub dwóch mniejszych pokojów – gdy zajdzie taka potrzeba, utworzymy z nich przestronny salon dla większej liczby gości.

W kolekcjach znajdują się drzwi bezsęczne lub posiadającego sęki, które podkreślają naturalny charakter materiału. Rama drzwi bezsęcznych jest wykonana z klejonego litego drewna natomiast płyciny z MDF lub HDF. Płyciny uszlachetniono  naturalnym fornirem. Wśród modeli sęcznych na szczególną uwagę zasługuję niezwykle atrakcyjne drzwi postarzane o powierzchni z licznymi pęknięciami i zaciekami oraz fragmentami pomalowanymi w sposób nierównomierny. Modele postarzane dobrze wyglądają we wnętrzach w stylu rustykalnym i klasycznym. Dostępne w kilku interesujących wybarwieniach mogą idealnie współgrać z panującą w pomieszczeniu kolorystyką lub zdecydowanie wyróżniać się z otoczenia. Znajdziemy wśród nich drzwi pełne, o zróżnicowanym układzie płycin i solidnej konstrukcji oraz modele z estetycznie wkomponowanymi przeszkleniami. Drzwi postarzane kreują niebanalne wnętrza o niepowtarzalnym nastroju i stylistyce.
Drewniane drzwi pasują do pomieszczeń o różnym wystroju i przeznaczeniu. Zachwycają elegancją i naturalną prostotą. Ocieplają i nadają świeżości wnętrzom. Wybierają je zarówno osoby, które preferują klasyczne aranżacje, jak i ceniące oryginalne nowoczesne rozwiązania. Piękne i funkcjonalne z pewnością zawsze będą modne i na czasie.
W materiale wykorzystano zdjęcia i informacje o drewnianych drzwiach wewnętrznych marki Radex.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH