Modne drzwi wewnętrzne, model Destini Uniquo. Fot. Invado
Modne drzwi wewnętrzne, model Destini Uniquo. Fot. Invado
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
24 sty 2018 12:47

Drzwi wewnętrzne: model w fioletowym kolorze roku 2018

Fioletowa narzuta, podkładki na stół, poszewki na poduszki, świeczki, zasłony…pomysły są właściwie niewyczerpane. Więc możemy też wybrać drzwi z akcentami w tym kolorze.

Kolorystyczne trendy wskazane przez Instytut Pantone na 2018 rok idealnie łącza się z propozycjami Invado, a dokładniej kolekcją Destino Unico.

Pantone, uznawany za guru od barw, co roku wskazuje kolor, który króluje przez najbliższe 12 miesięcy. W tym roku jest to fiolet o numerze 18-3838. Dlaczego akurat on? Dyrektorka Instytutu Kolorów Pantone, Leatrice Eisman twierdzi, że odcień ten symbolizuje oryginalność, pomysłowość
i progresywne myślenie.

Zobacz także: 15 najpiękniejszych wnętrz 2017 roku!

Jeśli zatem chcemy ożywić swoje otoczenie, wprowadźmy do wnętrza fiolet.
Zbyt odważnie? Zacznijmy od dodatków – zwłaszcza, ze zastosowanie fioletu we wnętrzach, choć efektowne, nie jest proste. Zbyt dużo tego koloru może przytłaczać i męczyć. Dlatego zacznijmy od małych kroków.

Dodatki rządzą

Fioletowa narzuta, podkładki na stół, poszewki na poduszki, świeczki, zasłony…pomysły są właściwie niewyczerpane, a w drobnych dodatkach drzemie wielka siła. Fiolet dobrze komponuje się z bielą – jeśli chcemy ożywić wnętrze i uczynić je bardziej energetycznym.

Jeśli zależy nam na wyciszeniu otoczenia połączmy go z brązami i szarościami, jeśli wprost przeciwnie – chcemy wywrzeć wrażenie i uzyskać efekt wow, zestawmy go z bordo i przygaszona czerwienią.

Drzwi na topie

Jeśli jesteśmy na etapie wymiany drzwi warto zwrócić uwagę na kolekcję Destino Unico od Invado.
To drzwi dla tych, którzy kochają kolory. A wszystko za sprawą przeszkleń. Szybki w drzwiach Destino Unico dostępne w topowym fiolecie, ale też w kolorze pomarańczowym, wiśniowym, szarym lub czarnym postawią aranżacyjną kropkę nad i.

Dla tych, którzy chcą czegoś więcej niż akcentów, ciekawym rozwiązaniem może być zestaw niewidocznej ościeżnicy Sara Pro oraz drzwi Norma Decor 1. W wersji podstawowej ma kolor biały, tworząc jednolitą powierzchnię ze ścianą, na której są wstawione. Można je jednak dowolnie przemalowywać – na ten kolor co ściana obok, albo wprost przeciwnie, kontrastowy. W opcji z fioletem na pewno zrobi wrażenie.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH