Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Nowoczesny salon jest pełen światła za sprawą dwóch sąsiadujących ścian, które są niemal w całości przeszklone. Projekt: Konrad Grodziński. Fot. Bartosz Jarosz

Nowoczesny salon jest pełen światła za sprawą dwóch sąsiadujących ścian, które są niemal w całości przeszklone. Projekt: Konrad Grodziński. Fot. Bartosz Jarosz
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 26 paź 2016 14:20

Duże okna, duży efekt: 10 aranżacji jak marzenie

Okna to nie tylko element elewacji domu, to również ważny aspekt aranżacji wnętrza. Duże przeszklenia w salonie nadadzą przestrzeni nowoczesny charakter i ją rozświetlą.

Duże okna, choć nie są elementem stricte wnętrzarskim, w znaczący sposób wpływają na aranżację całego wnętrza. Salony z panoramicznymi przeszkleniami są nie tylko jaśniejsze - wydają się również większe, za sprawą dużej ilości światła oraz wrażeniu przenikania się przestrzeni wewnątrz i wokół domu. Co więcej, salon z dużymi oknami sprawia wrażenie nowocześniejszego, zwłaszcza wówczas, gdy okna nie mają przecinających szyby szprosów. 

Aby duże okna spełniały swoje zadanie i wywoływały zamierzony efekt "wow" nie możemy ich zanadto zasłaniać. Najefektowniej i najnowocześniej wyglądają wówczas, gdy nie przesłaniają ich żadne tekstylia. Salon jest jednak miejscem prywatnym i nie każdy czuje się komfortowo, jeśli w oknach nie ma odpowiednich przesłon.

Złotym środkiem jest rezygnacja z tradycyjnego zestawy firany + zasłony na rzecz np., samych rolet lub zasłon, które będą stanowić elegancką oprawę szklanej tafli i widoków za oknem. Możemy również zdecydować się na żaluzje, które ochronią przed słońcem i zapewnią prywatność, nie maskując przy tym obecności okna, tak jak zrobiłyby to klasyczne firany. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA