W łazience kontynuowana jest kolorystyka z kuchni. Fragment ściany pod dużym lustrem wykończono błękitną mozaiką, z którą harmonizują edisonowskie żarówki wiszące na błękitnych oplotach. Projekt:  COCO Pracownia projektowania wnętrz. Fot. Łukasz Markowicz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

W łazience kontynuowana jest kolorystyka z kuchni. Fragment ściany pod dużym lustrem wykończono błękitną mozaiką, z którą harmonizują edisonowskie żarówki wiszące na błękitnych oplotach. Projekt: COCO Pracownia projektowania wnętrz. Fot. Łukasz Markowicz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
20 kwi 2016 08:33

Kolor we wnętrzu: tak modnie urządzisz mieszkanie

Jeden lub kilka mocnych akcentów kolorystycznych w mieszkaniu może ożywić cały wystrój wnętrza. Zobaczcie, jak robią to architekci.

Wystrój wnętrza może zyskać optymistyczny, energetyzujący nastrój jeśli wprowadzimy do niego kolorowe akcenty. Często jednak boimy się przesadzić z kolorami - łatwo bowiem o nadmiar i wrażenie pstrokacizny. 

Aby tego uniknąć, warto kolor do aranżacji wnętrza wprowadzać w postaci detali, takich jak dekoracyjne dodatki, tekstylia, oprawy lamp. Tego typu elementy możemy wymienić, jeśli np. znudzi nam się dany kolor. Nie będą one również dominować we wnętrzu. 

Jeśli stosujemy kolor na ścianach lub meblach, warto postawić na jedną, mocniej zaznaczoną powierzchnię, zamiast kolorem wykańczać całość zabudowy meblowej lub wszystkie ściany w pomieszczeniu. Zaakcentowanie kolorem jednej ściany we wnętrzu może pełnić funkcję podkreślenia odrębności danej strefy. Często mocniejszym kolorem zaznacza się np. ścianę w jadalni lub kąciku wypoczynkowym w otwartej strefie dziennej. 

Wprowadzając kolor do aranżacji wnętrza możemy zaznaczyć również spójność kilku odrębnych funkcjonalnie stref. Żółte lampy nad półwyspem, oddzielającym kuchnię od salonu mogą na przykład spajać wizualnie przestrzeń kuchni z salonem, w którym postawiliśmy na żółte obicia krzeseł etc. 

Kolorowe detale idealnie sprawdzą się we wnętrzach, w których dominuje stonowana, ponadczasowa kolorystyka, czyli beżowych, szarych, białych i wszelkich kombinacjach tych barw. 

W naszej galerii prezentujemy wnętrza polskich i zagranicznych projektantów, którzy zdecydowali się wprowadzić żywe kolory do swoich projektów. 

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Brak danych Brak danych, 2016-01-26 09:17:51

    zbyt zimne wnętrze jak na mój dust
  • monira, 2016-01-21 15:24:03

    Czasami nie warto kierować się modą :)

POLECAMY W SERWISACH