W przeciwieństwie do kolorowego salonu, kuchnia jest całkowicie biała. Ocieplają ją jedynie drewniane elementy aranżacyjne, dawkowane jednak z umiarem. Projekt: Konrad Grodziński. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [20 zdjęć]

W przeciwieństwie do kolorowego salonu, kuchnia jest całkowicie biała. Ocieplają ją jedynie drewniane elementy aranżacyjne, dawkowane jednak z umiarem. Projekt: Konrad Grodziński. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
27 lip 2016 08:54

Kuchnia z salonem. 20 aranżacji, które pokochasz

Jak maksymalnie zagospodarować przestrzeń a jednocześnie urządzić elegancka strefę dzienną? Najlepiej połączyć kuchnię z salonem.

Otwarta strefa dzienna to bardzo modne rozwiązanie. Cieszy się dużą popularnością zarówno w domkach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach w bloku. To bowiem przestrzeń miła i przyjazna w aranżacji. Daje o wiele więcej możliwości niż zamknięte poszczególne pomieszczenia, a przy tym doskonale się prezentuje. O wiele łatwiej aranżuje się przecież przestrzeń pozbawioną sztucznie stworzonych barier.

Urządzając salon otwarty na kuchnię należy jednak przestrzegać kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim zabudowa kuchenna powinna stanowić delikatne tło dla całej aranżacji. Należy zatem zadbać, by meble kuchenne były dopasowane do wystroju strefy dziennej. Najlepiej więc wybrać takie, które nie tylko kolorystycznie wpiszą się w przyjętą koncepcję stylistyczną, ale będą idealnie się z nią komponowały. By uzyskać pożądany efekt należy też zadbać o spójność kolorystyczną, równowagę między materiałami wykończeniowymi, a nawet takie detale, jak uchwyty meblowe.

Dodatkowym atutem tego typu pomieszczeń jest miejsce na wyspę, bar czy jadalnię. Funkcji wyspy, podobnie jak półwyspu, jest wiele. Poza tym, że stanowi ona ciekawą ozdobę kuchni oraz zapewnia dodatkowe miejsce na przechowywanie kuchennych akcesoriów czy produktów żywnościowych, może ona być również praktycznym barkiem, mini jadalnią, przestronną strefą zmywania czy też zintegrowanym centrum gotowania. To jaką funkcję jej przypiszemy zależy tylko od naszych potrzeb, kulinarnych przyzwyczajeń oraz metrażu kuchni.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH