Schody Kopenhaga. Fot. Radex

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Schody Kopenhaga. Fot. Radex
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
16 sty 2017 12:54

Małe mieszkanie - jak dopasować schody

Pomieszczenia o niewielkim metrażu, które posiadają antresolę, poddasze lub należący do części mieszkalnej strych, wymagają specjalnego wyposażenia.

Każdy jego detal powinien być przemyślany i odpowiednio dobrany do całości. Ekonomiczne zagospodarowanie przestrzeni jest wielką sztuką – meble i dekoracyjne dodatki spełniają tu przede wszystkim funkcję praktyczną, chociaż dla właścicieli mieszkań równie ważne są walory estetyczne poszczególnych sprzętów. We wnętrzach gdzie istotny jest nawet najmniejszy fragment powierzchni użytkowej, znakomicie sprawdzą się łączące poszczególne kondygnacje, funkcjonalne i eleganckie schody młynarskie marki Radex.

Naturalny wygląd

Wykonane z drewna świerkowego modele Oslo i Kopenhaga o uniwersalnej, prostej formie pasują do różnych stylów aranżacji. Wspaniale zaprezentują się zarówno wśród mebli zrobionych z naturalnych materiałów, jak i takich, w których przeważają części metalowe lub szklane. Do każdego z wnętrz wprowadzają wyjątkową, przytulną atmosferę. Drewno jest surowcem niezwykle ciepłym i miłym w dotyku. Dlatego schody świetnie sprawdzą się, jako połączenie usytuowanej na górnej kondygnacji sypialni z pokojem dziennym. Dzięki nim poranne wstawanie nie będzie kojarzyło się z nieprzyjemnym zimnem i dyskomfortem.

Lekkie i wygodne, po zamontowaniu nie zajmują wiele miejsca na podłodze, więc są doskonałym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie ze względu na małą powierzchnię montażową nie można umieścić schodów modułowych. Solidnie posadowione w belce policzkowej stopnie gwarantują bezpieczeństwo użytkowania i dużą nośność schodów – do 300 kg. Docenią to zwłaszcza osoby zmuszone do częstego poruszania się między poszczególnymi poziomami mieszkania. Schody te cieszą się również popularnością wśród odbiorców ze względu na możliwość regulacji wysokości poprzez odpowiednie nacięcie belek policzkowych.

Ogromną zaletą obu modeli jest łatwy i szybki montaż, który nie wymaga stosowania specjalistycznych narzędzi. Oslo i Kopenhaga są także w pełni przygotowane do malowania i lakierowania, dlatego idealnie wpasowują się w kolorystykę panującą w pomieszczeniu.

Praktyczne rozwiązania 

Schody młynarskie mogą posiadać szereg udogodnień, które zwiększają komfort użytkowania. Jednym z nich jest na pewno praktyczna balustrada. Idealnie dopasowana do całości, zapewnia bezpieczeństwo podczas przemieszczania się – ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w domach, w których znajdują się dzieci lub osoby starsze. Obok poręczy ciekawą propozycją są schody z ułatwiającym komunikację zabiegiem prawym lub lewym, wyposażonym w trzy skierowane w wybraną stronę stopnie różnej szerokości. Zaletą schodów z zabiegiem jest możliwość umieszczenia ich w niemal każdym wnętrzu. Zestaw zrobiony z drewna świerkowego tworzy lekką, estetycznie wyglądającą konstrukcję o prostej, uniwersalnej formie doskonale komponującą się z różnymi stylami wystroju.

Osoby, które cenią oryginalne rozwiązania aranżacyjne, na pewno zainteresują się schodami Oslo. Zastosowane w modelu na przemian wycięte stopnie, tzw. schody kacze są atrakcyjną dekoracją pomieszczenia. To świetne rozwiązanie do trudno ustawnych, małych wnętrz – po zamontowaniu potrzebują jedynie 1460x545 mm powierzchni podłogi.  Wraz z użyteczną poręczą stanowią funkcjonalny i wygodny komplet o pięknej, naturalnej stylistyce.

Wybór schodów wewnętrznych jest decyzją na lata. Z balustradą i zabiegiem, proste lub o oryginalnych kształtach stopni są niezbędnym elementem wyposażenia dwupoziomowych mieszkań. Wykonane z drewna świerkowego posiadają niepowtarzalny urok, wspaniale ozdabiając i ocieplając wnętrza domów.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH