Malowanie ścian. Fot. Benjamin Moore

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Malowanie ścian. Fot. Benjamin Moore
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
08 lut 2017 12:00

Malowanie ścian: zobacz najmodniejsze kolory

Wzorując się na dziełach największych mistrzów malarstwa kreatorzy Benjamin Moore opracowali 240 odcieni farb w oparciu o czyste barwy, nie używając szarości ani czerni.

Nowe technologie otwierają niesamowite możliwości. Przyspieszają procesy, upraszczają je, ułatwiają życie. Stanowią swego rodzaju pomost pomiędzy rzeczywistością, a tym co czeka nas w przyszłości. Sceptycy twierdzą, że przez nie świat staje się nieco zbyt mechaniczny, odhumanizowany… ale czy zawsze?

Czy nowoczesne technologie mogą służyć nie tylko rozwojowi przemysłu, ale faktycznie pobudzać, inspirować i rozwijać naszą kreatywność? Farby AURA® inspirowane są najpiękniejszym i najbardziej szlachetnym śladem, jaki może pozostawić po sobie człowiek. Zapraszamy do świata inspirowanego sztuką.

Wibrujące, wielowymiarowe, fascynujące… kolory 

Dzięki najnowocześniejszym technologiom Benjamin Moore po raz pierwszy w historii pokazuje prawdziwe kolory na ścianach. Color Lock® technology to rewolucyjny system, który wyznacza zupełnie nowe standardy na rynku i przenosi jakość farb akrylowych na nowy poziom.

W czym kryje się sekret?

Za niezwykłe właściwości farb odpowiedzialne są specjalne mikrokapsułki z pigmentami zamkniętymi we wnętrzu. Technologia ta gwarantuje niespotykaną głębię i ekstremalną siłę krycia. Zmianie ulegają także właściwości wymalowanej powłoki, która staje się wyjątkowo odporna na zmywanie, szorowanie oraz negatywne działanie promieni UV - głównego winowajcy, odpowiedzialnego za blaknięcie kolorów na naszych ścianach.

Dzięki tym zaletom farby, którymi malujemy ściany, z powodzeniem możemy zastosować także na frontach szaf, drzwiach, framugach, ramach okiennych, sztukateriach czy listwach przypodłogowych. To prawdziwa oszczędność czasu i całkowite wyeliminowanie problemu niezgodności faktur i kolorów!

Artystyczna aura

Linia farb Aura dostępna jest w pełnej gamie ponad 3500 wyjątkowych kolorów chronionych hologramem Authentic Color, jednak dla Klientów o wyjątkowo wysublimowych gustach marka Benjamin Moore stworzyła zupełnie nową, liczącą 240 odcieni kolekcję kolorystyczną zamkniętą w wyjątkowym wzorniku Color Stories®, który jest prawdziwą gratką dla projektantów i architektów - w odróżnieniu od wzorników innych producentów, zamiast techniki drukarskiej wszystkie odcienie naprawdę wymalowano farbą, ponieważ tylko ona może pokazać prawdziwe oblicze kolorów.

Color Stories - wzornik inny, niż wszystkie

Niezwykły jest też sam sposób, w jaki skomponowano barwy Color Stories®. Wzorując się na dziełach największych mistrzów malarstwa kreatorzy Benjamin Moore opracowali 240 odcieni w oparciu o czyste barwy, nie używając szarości ani czerni. Aby uzyskać pożądaną głębię i efekt dynamicznego koloru na ścianie, zwiększyli ilość pigmentów w każdym z odcieni z 2 do minimum 5. Niektóre z kolorów AURA® składają się aż z 7 pigmentów!

Takie tworzenie koloru było bliskie zarówno renesansowym klasykom, jak i odkrywającym świat od nowa impresjonistom. Zabieg ten sprawia, że w porównaniu z tradycyjnymi farbami produkty z linii AURA® intensywnie współpracują z oświetleniem i bez końca odkrywają przed użytkownikami swoje nowe, wyrafinowane twarze. Sprawiają, że ściany w naszych domach stają się prawdziwymi dziełami sztuki.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH