System okuć do drzwi przesuwnych InLine XL do projektowania mebli klasy premium. Fot. Hettich

Zobacz galerię [5 zdjęć]

System okuć do drzwi przesuwnych InLine XL do projektowania mebli klasy premium. Fot. Hettich
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
17 cze 2016 08:32

Meble na zamówienie - zobacz jak dobrać akcesoria

Kupując meble na lata chcemy, by były pod względem wizualnym oraz funkcjonalnym dopasowane do naszego stylu życia i potrzeb. Czy można połączyć indywidualne wymagania z produkcją seryjną?

Każdy z nas jest inny, dlatego trend indywidualizacji na dobre zawitał do branży odzieżowej, motoryzacyjnej a nawet spożywczej. W meblarstwie jest on szczególnie uzasadniony - kupując meble na wiele lat klienci chcą, by były pod względem wizualnym oraz funkcjonalnym dopasowane do ich specyficznego stylu życia i poczucia estetyki. Czy można połączyć trend indywidualizacji z produkcją seryjną? Jaką rolę mogą odegrać w tym okucia?

Meble wykonywane na indywidualne zamówienie to zazwyczaj projekty, które zarówno pod względem designu, jak i funkcjonalności muszą być dopasowane do rodzaju wnętrza oraz sposobu jego użytkowania czy wieku klienta. Takie meble zamawiane są głównie do przestrzeni: kuchennych, biurowych, sypialni/garderób oraz do łazienek. W każdym z tych pomieszczeń projektuje się meble z szufladami, ale w każdym z nich zadanie szuflady jest inne: co innego chcemy w niej przechowywać, a to determinuje jej wymiary, sposób organizacji wewnętrznej szuflady oraz jej wygląd. Gdyby producent mebli miał za każdym razem kupować (albo sam wykonywać!) szufladę dopasowaną do funkcji mebla i jego stylistyki, koszty produkcji jednostkowej byłyby ogromne. To właśnie dlatego powstały rozwiązania systemowe, bazujące na jednej platformie, które pozwalają producentom mebli skompletować gotowe szuflady według aktualnych potrzeb, projektowanych funkcji mebla i jego kolorystyki.

System jednej platformy

Firma Hettich oferuje trzy systemy szuflad dwuściennych opartych na idei platformy. Są to: InnoTech, InnoTech Atira oraz  ArciTech. System szuflad to kompletny zestaw doskonale ze sobą spasowanych elementów, tworzących z frontem i dnem gotową szufladę. W ramach jednej platformy producent mebli dobiera z katalogu odpowiedniej nośności prowadnicę szuflady (o wytrzymałości od 25 do nawet 80 kg w przypadku prowadnicy Actro w systemie ArciTech) oraz pozostałe elementy boczne. To właśnie boki szuflad pozwalają doskonale różnicować jej funkcję. Inaczej wyobrażamy sobie bok szuflady kuchennej - który może być zakończony relingiem, ale już szuflada w wyspie kuchennej będzie elegancko otwierała się na salon z bokiem wykonanym z drewna czy wysokiej jakości tworzywa. Z kolei w łazience kosmetyki będą pięknie się prezentowały przez przeszklony bok szuflady.

InnoTech Atira to nowa linia wzornicza bazująca na sprawdzonych rozwiązaniach platformy szufladowej InnoTech, dostępna już w Polsce. Na zdjęciu szuflada dwuścienna w meblach pokojowych. Te wszystkie opcje są możliwe z InnoTech Atira oraz ArciTech poprzez dobranie odpowiedniego boku z szerokiej gamy proponowanych przez Hettich rozwiązań. Co ciekawe, nawet szuflady wewnętrzne, tak bardzo modne w projektowaniu garderób czy spiżarni są również projektowane w ramach tej samej platformy ArciTech i InnoTech, dając producentom mebli na indywidualne zamówienie niezwykłe narzędzie pracy.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH