Jak wybrać najlepszą osłonę okien na parterze. Fot. Franc Gardiner

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Jak wybrać najlepszą osłonę okien na parterze. Fot. Franc Gardiner
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
23 lut 2018 10:56

Mieszkanie na parterze: jak osłonić okna

Zwracając uwagę na oferty mieszkań na parterze, często martwimy się o brak prywatności i wścibski wzrok przechodniów. Problem ten można łatwo rozwiązać, wybierając odpowiednie osłony okien.

Na rynku nieruchomości są często atrakcyjniejsze cenowo od mieszkań na środkowych piętrach, a deweloperzy kuszą dodatkami np. w postaci małego tarasu lub ogródka. Mieszkania na parterze będą dobrym rozwiązaniem dla osób starszych i rodzin z małymi dziećmi. Jak każde mają też swoje wady. Wśród nich często pojawia się obawa o bezpieczeństwo i brak prywatności.

O pierwsze można zadbać, montując specjalne antywłamaniowe okna. A z wścibskimi spojrzeniami przechodniów poradzą sobie dobrze dobrane rolety wewnętrzne, które można dopasować do naszych potrzeb.

Rolety i żaluzje to nowoczesna alternatywa dla klasycznych zasłon. To nie tylko kawałek materiału, osłona okna poza dekoracją musi być przede wszystkim funkcjonalna. Ma chronić okno przed słońcem i zapewniać prywatność. A w zależności od typu tkaniny może pełnić dodatkowe specjalistyczne funkcje jak ochrona wzroku przed ostrymi promieniami słońca czy termoizolacyjność – mówi Leszek Jarema z firmy Franc Gardiner, producenta osłon wewnętrznych.

Rolety klasyczne z tkaniną transparentną – idealne do salonu

Rolety wewnętrzne cieszą się dużą popularnością. Nic dziwnego, są niedrogie, a ich montaż jest prosty i nie wymaga ingerowania w stolarkę okienną, co istotne, kiedy wynajmujemy mieszkanie. Na rynku znajdziemy różne typy osłon z opcjami ich montażu np. rolety mini montowane do skrzydła okna.

Zobacz także: Piękny dom w tradycyjnym stylu. Zobacz projekt i wnętrza

Klasyczne rolety z tkaniną transparentną to rozwiązanie, na które można zdecydować się w każdym pomieszczeniu. Przepuszczają światło, rozświetlając wnętrze. Można zastosować je w oknach na wysokim parterze, albo usytuowanych od strony ogrodu.

Rolety typu Dzień i Noc - optymalne rozwiązanie

Najchętniej stosowane w mieszkaniach na parterze. To osłony składające się z ułożonych naprzemiennie pasów materiału zaciemniającego i transparentnego. Dzięki temu umożliwiają łatwą regulację zaciemnienia wnętrza i kontrolę widoczności, a jednocześnie pozwalają zachować maksimum prywatności. Dodatkowym atutem jest oryginalny wygląd.

Roleta z tkaniną zaciemniającą - do sypialni i łazienki

Świetnie sprawdzą się we wnętrzach, w których odpoczywamy np. w sypialni i wszędzie tam, gdzie zależy nam na pełnym zaciemnianiu np. w łazience. Tkaniny te zapewniają prywatność, nocą chronią przed światłem ulicznych latarni i są dostępne w różnych wariantach. Tkaniny blackout gwarantują stuprocentowe zaciemnianie, dimout – w ok. 90 procentach, zaś tkaniny ze srebrną powłoką (silver) dodatkowo odbijają światło, chroniąc przed nagrzewaniem się pomieszczenia.

Plisy okienne – elegancka alternatywa dla rolet

To typ osłon, które składają się z materiału zwijanego w harmonijkę. Można ustawić je w różnych konfiguracjach np. w połowie okna. Na rynku znajdziemy zarówno rolety plisowane przepuszczające, jak i blokujące światło. Te ostatnie zapewniają pełną dyskrecję oraz skuteczną ochronę przed światłem. Można zastosować je np. w oknach balkonowych. Dodatkowo plisy dodają wnętrzom eleganckiego charakteru.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH