Urządzamy mieszkanie na wynajem. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Foto&Mohito

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Urządzamy mieszkanie na wynajem. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Foto&Mohito
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
05 gru 2016 09:23

Mieszkanie na wynajem - tak możesz je urządzić

Mieszkanie na wynajem ma przynieść szybki zwrot inwestycji i zacząć pracować na zysk. Radzimy, jak to zrobić.

Niebagatelną rolę odgrywa sprawne i niedrogie wykończenie mieszkania.

Przeznaczenie punktem wyjścia

O sukcesie wynajmu, a mianowicie tym, jak szybko znajdziemy lokatorów i ile będą w stanie zapłacić, decyduje kilka czynników. Oprócz lokalizacji bardzo ważny jest standard mieszkania i jego funkcjonalność. W tym wypadku rozumiemy przez nią dostosowanie wyposażenia do potrzeb najemców. Na wstępie trzeba sobie zadać pytanie, do jakiej grupy celujemy – czy będą to studenci, młode, ale pracujące osoby czy może rodzina z dziećmi? Z umeblowaniem mieszkania można też zaczekać do momentu podpisania umowy z konkretnymi lokatorami. Wtedy znając ich potrzeby z łatwością kupimy odpowiednią liczbę łóżek czy krzeseł do jadalni.

Cena kierunkowskazem

Zanim jednak zabierzemy się do wybierania mebli i dodatków, musimy zmierzyć się z wykończeniem mieszkania. O ile nie celujemy w wysoki standard, najprawdopodobniej będziemy szukać niedrogich, uniwersalnych rozwiązań. Rozpiętość cenową wśród produktów takich, jak kafle, panele czy drzwi jest bardzo duża. Z łatwością znajdziemy rozwiązanie na miarę własnego portfela. Trzeba jednak pamiętać, że nie każda oszczędność się opłaca. Czasami warto wybrać nieco droższy produkt polskiego producenta niż najtańsze rozwiązanie z Chin, które szybko trzeba będzie zastąpić nowym. Kupując elementy wykończenia warto zwracać uwagę na markę.

Uniwersalność atutem

Neutralna kolorystyka ścian oraz podłóg będzie stanowić najlepsze tło dla różnorodnych, zmieniających się wraz z potrzebami lokatorów, aranżacji. Ważne jest także dopasowanie wybarwienia podłóg i drzwi wewnętrznych. Wprowadzając dwa różne gatunki drewna już na samym początku ryzykujemy wizualnym chaosem. W ofercie Invado można znaleźć drzwi w ponad dwudziestu wzorach i kolorach z różnymi wariantami przeszkleń – mówi Adam Hucz, Marketing Manager marki Invado. Bez trudu dopasujemy drzwi do dowolnego wnętrza – dodaje.

Oryginalnie i niedrogo

Drzwi, podłogi, kolor ścian, ceramika w łazience – wszystkie te elementy warto skomponować tak, aby mieszkanie pod wynajem wyglądało estetycznie i komfortowo, a jednocześnie nie zrujnowało naszego portfela. Na szczęście możliwości jest wiele, a to, co niedrogie może prezentować się naprawdę świetnie.  

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH