Mieszkanie na wynajem. Projekt: Katarzyna Moraczewska. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Mieszkanie na wynajem. Projekt: Katarzyna Moraczewska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
09 paź 2017 15:39

Mieszkanie na wynajem - za co chcemy płacić, co nas denerwuje?

Na co najczęściej narzekają najemcy? Jakie warunki spotykają w wynajmowanych mieszkaniach i jak układają się ich relacje z właścicielami i współlokatorami? Zobacz wyniki badania przeprowadzonego wśród ponad 2,5 tysiąca lokatorów z całej Polski.

Studenci wracają do wynajmowanych mieszkań. A tam? Stare sprzęty, wysokie ceny i nieuczciwi właściciele. Morizon sprawdził, jak wygląda wynajem oczami lokatorów.

Jak wynika z raportu, ponad połowa najemców narzeka na zbyt wysokie ceny, nie odpowiadające standardom wynajmowanych mieszkań. Blisko co drugi musi sobie radzić z wysłużonym wyposażeniem i starymi meblami. Częstym problemem wynajmowanych mieszkań jest również zły stan kuchni i łazienki, a także zupełny brak niezbędnego wyposażenia.

Według 1/3 najemców właściciele mieszkań ukrywają niedogodności i usterki, by szybciej znaleźć chętnych - zupełnie nie przejmując się warunkami, w jakich przyjdzie im żyć po podpisaniu umowy najmu. Dla co czwartego badanego lokatora codziennością są niezapowiedziane, kontrolne wizyty właściciela i naruszanie prywatności, a 28% ankietowanych spotkało się z zakazem nocowania znajomych lub bliskich.

Szczególnie niepokoić może przede wszystkim fakt, że aż 25% wynajmujących napotkało na trudności z odzyskaniem kaucji za mieszkanie.

Obok wyników badania w raporcie znalazło się kilkanaście spośród ponad 200 historii opisujących doświadczenia z wynajmowaniem mieszkań - opowieści o nieuczciwych właścicielach i bałaganiarskich współlokatorach, którymi najemcy podzielili się w nadesłanych ankietach.

Źródło: Morizon

www.morizon.pl/blog/wynajem-mieszkania-oczami-najemcow

Zobacz także  jak urządzić mały salon

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH