Minimalistyczne wnętrze: drzwi S1200 Raumplus. Fot.Piotr Lipecki

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Minimalistyczne wnętrze: drzwi S1200 Raumplus. Fot.Piotr Lipecki
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
19 sty 2018 11:13

Minimalistyczne wnętrze - tak można wykorzystać drzwi przesuwne

Biel, czerń, szarość, zaledwie kilka elementów z drewna i bardzo stonowane dekoracje. Ten lrakowski apartament to kwintesencja minimalizmu.

W tym stylu nie ma miejsca przesadne ornamenty i zdobienia. Dlatego architekci ze studia Minimoo zdecydowali się na wyjątkowo proste systemy przesuwne Raumplus.

Od samych drzwi osobę wchodzącą do środka wita duża, jasna przestrzeń. Zastosowanie drewnianej podłogi oraz dodatków z tego materiału spowodowało, że wnętrze stało się bardzo przytulne. Konsekwentna minimalistyczna stylistyka i chęć zachowania wrażenia otwartej przestrzeni zadecydowały o zamontowaniu w dwóch miejscach apartamentu drzwi przesuwnych Raumplus S1200. Ich czarna, aluminiowa rama jest prosta i bardzo delikatna. W drzwiach wewnętrznych zastosowano górny układ jezdny oraz hartowane szkło transparentne, co nadaje wnętrzu jeszcze większego wrażenia przestronności. Z kolei w sypialni drzwi Raumplus zastosowano jako zamknięcie obszernej szafy. Grafitowy kolor szkła pasuje do stonowanej kolorystyki całego apartamentu, dodatkowo lekko przezroczysta powierzchnia nie przytłacza niewielkiego wnętrza sypialni.

Okna zrealizowanego w centrum Krakowa apartamentu wychodzą na Wisłę. Przestronność uzyskana została dzięki usunięciu ścian działowych. Nowoczesną estetykę podkreślają wysmakowane detale, a przytulność wprowadzają drewniane elementy i liczne pamiątki z podróży przywiezione przez właścicielkę. Obok mebli wykonanych na zamówienie, zdecydowaliśmy się na systemy Raumplus, ze względu na ich funkcjonalność i prostą stylistykę pasującą do naszej koncepcji – mówi Marta Pala - Szczerbak, architekt ze studia Minimoo.

Zobacz także 15 pomysłów na małe mieszkanie

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH