Trendy w urządzaniu wnętrz na 2018 rok. Fot. Dekoral

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Trendy w urządzaniu wnętrz na 2018 rok. Fot. Dekoral
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
16 sty 2018 10:51

Modne wnętrze: zobacz trendy na 2018 rok

Dziś coraz bardziej cenimy sobie kompaktowe rozwiązania. Wolimy żyć w mniejszych, lecz dobrze urządzonych wnętrzach. Wiedzę o połączeniach barw i pomysły na sprytne wykorzystanie przestrzeni czerpiemy głównie z Internetu. Co okaże się modne w 2018 roku?

Intensywny fiolet

Instytut Pantone wybrał już Kolor Roku 2018 – jest nim Ultra Violet. To intensywny odcień, mający odzwierciedlać pasję, kreatywność i innowacyjność. Barwa ta może być nieco problematyczna we wnętrzach: jej nadmiar może być drażniący lub przytłaczający.

Najkorzystniej będzie postawić na jego niewielkie akcenty w dodatkach lub obiciach mebli, a na ścianach zastosować łagodniejsze, dobrze komponujące się kolory, takie jak biel lub szarość.

Ciemne tony

W naszych mieszkaniach zagoszczą ciemne zielenie: szmaragdowa i oliwkowa, a także odcienie bordowego i burgundu. Śmiało wkroczy też intensywna czerwień. Ta ostatnia pozostanie raczej w formie dodatków, co pozwoli przyciągnąć uwagę i dodać wnętrzu charakteru.

Zobacz także: 15 najpiękniejszych wnętrz 2017 roku!

Wciąż będziemy doceniać stonowaną paletę na ścianach, stawiając na tonacje antracytowe, granatowe lub grafitowe.

Roślinne motywy

Nie odejdziemy też od wzorów: zwłaszcza roślinnych lub florystycznych. Zagoszczą one głównie na obiciach foteli, zasłonach i dekoracjach.

We wnętrzach nie zabraknie roślin o dużych liściach. W dodatkach zachowamy umiar. Podobnie jak w ubiegłym roku będziemy wybierać mięsiste tkaniny, takie jak welur czy aksamit.

Domowe biuro

Coraz popularniejsza możliwość pracy w zaciszu własnego domu sprawia, że konieczne jest wygospodarowanie jednego miejsca, które będzie w pełni poświęcone tylko obowiązkom zawodowym.

W domowym biurze powinniśmy sięgać po stonowane odcienie, sprzyjające skupieniu się. Korzystne będą biele, szarości i beże, jak na przykład Szary Canvas, Puszysty Flausz czy Aksamitny Dotyk z palety Dekoral Clean & Color. Barwa nie może nas rozpraszać. W biurze powinna być tłem, na które nie zwracamy uwagi – radzi Aldona Słapa-Nowacka, brand manager marki Dekoral.

Wielofunkcyjne wnętrza

Jedną z ważniejszych cech mieszkania stała się wielofunkcyjność. Metraż nie musi być duży, aby było ono wystarczające nawet dla rodziny z dziećmi. Liczą się sprytne rozwiązania i możliwość swobodnego przekształcania mebli w zależności od potrzeb.

Zobacz także: Dom parterowy: piękny, kameralny projekt w nowoczesnym stylu

To właśnie wtedy przydatne okażą się triki wnętrzarskie, polegające chociażby na łączeniu dwóch kolorów ścian oraz pozwalające optycznie oddzielić przestrzeń i nadać jej inne funkcje.

Nowa przestrzeń

Nieco zaskakującym trendem na rok 2018 jest dekorowanie sufitu. Ta dotychczas niewykorzystywana i niedoceniana przestrzeń to doskonałe miejsce do eksperymentowania z kolorem i dodania mu charakteru. Warunek jest jeden: pomieszczenie musi być utrzymane w neutralnej tonacji. W przeciwnym razie uzyskamy efekt odwrotny od pożądanego

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH