Uchwyty meblowe Metron. Fot. GTV

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Uchwyty meblowe Metron. Fot. GTV
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
19 paź 2017 11:50

Nowocześnie czy rustykalnie? Zobacz jak detal zmienia styl mebli

Fani dobrego wzornictwa podzielili się na miłośników minimalizmu, którzy w swoich domach szukają wyciszenia po pełnym wyzwań dniu oraz zwolenników otaczania się przedmiotami z duszą, które na każdym kroku opowiadają swoją historię.

Obecnie na arenie współczesnego designu współistnieją dwa całkowicie odmienne trendy, które w dużym stopniu wpływają na kompozycję nowoczesnych wnętrz. Jak w tym wszystkim odnajdują się nowoczesne linie uchwytów meblowych?

Aranżacja bardzo sauté

Pęd i chaos wielkiego miasta, kalendarz wypełniony po brzegi, walka z upływającym czasem – to rzeczywistość wielu mieszkańców tętniących życiem metropolii, których rytm dnia w dużej mierze wyznaczają służbowe obowiązki. Ilość atakujących bodźców, informacji do przyswojenia czy zadań do wykonania jest tak duża, że każdy powrót do domu bywa dla nich oddechem od szybkiego tempa dnia i doskonałą okazją do wyciszenia w domowej oazie spokoju. Potrzeba wytchnienia i dystansu przejawia się również w aranżacjach wnętrz wielkomiejskich apartamentów. Pozbawione wszelkich, zbędnych dodatków i ozdób, otulone harmonijnymi odcieniami bieli i szarości, wprowadzają do mieszkań wiele przestrzeni i powietrza, pozwalając na chwilę relaksu w nierozpraszającym i nieprzytłaczającym otoczeniu. Detal, jeśli już pojawia się w takich wnętrzach, ma być przede wszystkim funkcjonalny, ale i niebanalny wzorniczo – choć nadal oparty na prostej formie. Wśród najchętniej wybieranych kolorów królują chrom i naturalna anoda, a także mniej oczywiste rozwiązania, jak klasyczna czerń i ponadczasowa biel.

Myśląc o nowocześnie urządzonych wnętrzach, postawmy na modne uchwyty krawędziowe, które dzięki swojej prostej, idealnie zespolonej z frontem formie, efektownie podkreślą linię i gładkie fronty mebli. To dyskrecja połączona z wygodą użytkowania, oparta na najnowszych trendach rynkowych, która odnajdzie się w ultranowoczesnej zabudowie kuchennej, uzupełni współczesne i minimalistyczne meble łazienkowe czy elegancko i efektownie podkreśli linię szerokich szuflad w naszym salonie – rekomenduje Agnieszka Owczarczyk, Product Manager w firmie GTV.

Jednocześnie popularność prostych uchwytów, tak zwanych relingów, maleje z roku na rok. Urządzając mieszkanie chcemy, aby uchwyt pełnił nie tylko funkcję użytkową, ale i ozdobną. Jest to szczególnie istotne, gdy planując mieszkanie otwieramy kuchnię tak, by stała się częścią salonu. Dlatego, chcąc zachować czystość kompozycji, wybierajmy minimalistyczne, pozbawione zbędnych ozdób uchwyty o niebanalnej linii, które nawet najprostszą szafkę przeobrażą w elegancki i zarazem efektowny mebel. Wszystko przy zachowaniu wysokich standardów funkcjonalności i ergonomii – dodaje ekspert firmy GTV.

Wnętrze pełne klimatycznych detali

Z drugiej strony mamy fanów duńskiej filozofii szczęścia, którzy docenią wszystko, co ma swoją historię, duszę i niepowtarzalny styl. Dlatego moda na angielskie czy prowansalskie kuchnie wcale się nie kończy, ale ewoluuje na coraz wyższe poziomy wyrafinowania. Ta sielskość, ciepło i spokój przejawiają się nie tylko w stylu życia, ale tym, w jaki sposób wpływa na otoczenie – atmosferę tworzą nie tylko ludzie, ale i wnętrza, a co za tym idzie przedmioty, które je wypełniają. Dlatego też w tym stylu główną rolę grają cztery elementy: miękkie, przyjemne tekstylia, klimatyczne, stylizowane dodatki, dużo jasnych, pastelowych barw otulonych naturalnym światłem oraz clue całej kompozycji – drewniane komody, szafki i witryny z nieco innej epoki.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH