Naklejka tablica Kot, cena 39 zł. Fot. Bonami.pl

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Naklejka tablica Kot, cena 39 zł. Fot. Bonami.pl
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
03 paź 2016 10:39

Nowy domownik - jak przystosować przestrzeń dla dziecka?

Pojawienie się nowego domownika wiąże się z wielką radością, ale i odpowiedzialnością.

Pomiędzy okrzykami szczęścia pojawiają się także pytania wątpliwości, bo mimo tego, że my jesteśmy przygotowani na przyjście dziecka, mieszkanie nie zawsze spełnia wszystkie wymogi.
O tym, jak urządzić pokój dla malucha bez zbędnych zmartwień opowiada Joanna Makul, ekspert Bonami.pl.
Dla młodych rodziców wyzwaniem jest stworzenie pokoju, w którym dziecko będzie bez problemu uczyć się i poznawać świat. Ważne jest, by przestrzeń stymulowała jego rozwój - kolorowe przedmioty, rysunki lub naklejki idealnie wpływają na łatwe przyswajanie otoczenia przez najmłodszego. Podobnie jest w przypadku oryginalnych kształtów lub mebli, należy jednak pamiętać, że boki powinny mieć bezpieczne i łagodne wykończenie, tak aby nie stwarzały zagrożenia. – podpowiada Joanna Makul.

Przyjemny sen

Maluchy sporą część dnia dnia spędzają drzemiąc. Przygotowanie im odpowiedniego podłoża zapewni właściwy wzrost ciała oraz układ kości. Kołyska w formie hamaka to rozwiązanie dla aktywnych mam. W zestawie firmy Hojdavak znajdują się dwa wykonane z bawełny prześcieradła na materac oraz torba z suwakiem, która pomieści wszystkie elementy, a my z łatwością przeniesiemy sypialnię naszego malucha. Wewnątrz bawełnianej sakwy znajdziemy wysokiej jakości materac piankowy uzupełniony wkładką z łusek gryki. Dodatkowo jest on ortopedyczny i hipoalergiczny, zaś dzięki doskonałym właściwościom termicznym dziecko przebywa w optymalnej temperaturze, dzięki czemu nie poci się – informuje Joanna Makul i dodaje. – Rozwiązaniem dla odrobinę starszych maluchów jest drewniane łóżko w kształcie domku, dostępne na Bonami.pl. Dzieci pokochają je za możliwość zabawy w ciągu dnia, a rodzice za solidną konstrukcję - drewno nie pęka i nie wygina się. Natomiast łóżeczko Piku Green and White to rozwiązanie dla osób, które wyraźnie chcą oddzielić strefę snu i gier. Czasami dystans jest niezbędny, aby dziecko mogło w pełni wypocząć.

Gadżety, dzięki którym dziecko z łatwością pozna świat

Ważne jest, aby w pokoju naszej pociechy znalazły się przedmioty, które pomogą ukształtować małego odkrywcę. Naklejka ścienna, która jednocześnie jest tablicą, pobudzi manualne zdolności najmłodszego domownika, a także uchroni nasze ściany. Na Bonami.pl znajdziemy nalepki w kształcie kota lub sowy. Zwierzęce podobizny rozbudzą także wyobraźnię dziecka i pomogą w poznaniu bogatego świata fauny i flory – podpowiada Joanna Makul. Ciekawą formę może przybrać również krzesełko. Bonami.pl proponuje siedziska ozdobione między innymi podobiznami lisa, o jaskrawym kolorze czy w kształcie kundelka lub dalmatyńczyka. Jest to ciekawa forma aranżacji, która doda uroku przestrzeni malucha. Krzesełko może też mieć wiele funkcji – to od marki Trioli dopasowuje się do wzrostu dziecka, a obrócone na bok staje się fotelem bujanym. Dziecięca lampka nocna LED o kształcie lokomotywy lub rakiety wniesie odrobinę światła do pokoju, nie zakłócając snu dziecka. Dzięki delikatnym, opływowym wzorom nocne stwory nie będą nikomu straszne, a kolor światła można dopasować do nastroju malucha.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH