Grzejnik Plan Ventil Compact. Fot. Purmo

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Grzejnik Plan Ventil Compact. Fot. Purmo
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
12 gru 2016 12:24

Pokój dziecka – ciepły i bezpieczny

Wystrój wnętrza, przemyślany układ pomieszczenia oraz komfortowa temperatura w pokoju dziecka pozwolą zapewnić mu optymalne warunki do rozwoju.

Kolorowe zabawki i książki, pluszowe misie, przybory do rysowania, czy też bajkowe motywy na ścianach i meblach to elementy, bez których trudno wyobrazić sobie przytulny pokój dziecięcy. Inspirują najmłodszych mieszkańców naszego domu do odkrywania w sobie talentów, kształtują ich zainteresowania, rozbudzają ciekawość i zachęcają do poznawania świata. Podczas projektowania pokoju dla dziecka, obok „twórczej atmosfery” i estetyki wystroju, powinniśmy mieć na uwadze także względy praktyczne. Warto pamiętać, że jest to przestrzeń, która pełni różne funkcje. Podział na strefy użytkowe, takie jak część sypialna, część przeznaczona do zabawy oraz, w przypadku starszych dzieci, część przeznaczona do nauki – z pewnością wprowadzi do niej porządek. Z kolei dzięki nowoczesnym rozwiązaniom grzewczym zadbamy o odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu, która sprzyjać będzie aktywności dziecka.

Grzejnik kompaktowy

Niektóre pokoje dziecięce charakteryzują się bardzo małym metrażem, przez co możemy mieć trudności z wygospodarowaniem miejsca do montażu grzejnika. Szczególnie w sytuacji, gdy dzielone są z rodzeństwem i praktycznie podwaja się liczba niezbędnych elementów, które musimy w nich ulokować. Inne natomiast są na tyle przestronne, że rodzi się w nas obawa, czy wybrane urządzenie grzewcze skutecznie zabezpieczy pokój przed chłodem. Stalowe grzejniki Purmo Ventil Compact oraz Purmo Plan Ventil Compact dostępne są w szerokiej gamie typów i rozmiarów, dzięki czemu zapewnią komfort cieplny w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego wielkości.

Zdrowe powietrze

Jeżeli nasze dziecko boryka się z problemem alergii i zależy nam na podniesieniu standardu higienicznego w jego pokoju, to doskonałym wyborem będzie Purmo Ventil Hygiene. Model ten nie posiada elementów konwekcyjnych oraz osłon. Taka konstrukcja z jednej strony utrudnia osadzanie się kurzu, z drugiej – bardzo ułatwia czyszczenie urządzenia.

Przyjazne dla alergika środowisko zagwarantuje również system ogrzewania podłogowego, ponieważ ciepło oddawane jest w tym przypadku przezpromieniowanie, to cyrkulacja powietrza i unoszenie się kurzu ograniczone są do minimum. Ogrzewanie podłogowe jest ponadto wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem dla rodziców dzieci, które dysponują niespożytą wręcz energią. Wszystkie elementy systemu umieszczone są pod posadzką, co eliminuje ryzyko zranienia się o charakterystyczne dla tradycyjnych grzejników ostre krawędzie. W ten sposób dziecko może całkowicie bezpiecznie eksplorować otaczający je świat.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH