Domowa biblioteczka. Projekt: Małgorzata Przybyła, Dawid Czyż. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Domowa biblioteczka. Projekt: Małgorzata Przybyła, Dawid Czyż. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
19 lis 2017 12:05

Półka na książki: 20 pomysłów na domową bibliotekę

W zależności od bogactwa naszego księgozbioru, możemy zaaranżować biblioteczkę w salonie, sypialni, holu czy na antresoli. Półki na książki zlokalizować możemy w zasadzie w każdym pomieszczeniu.

W dużym domu możemy przeznaczyć na bibliotekę oddzielny pokój. Nie zawsze jednak mamy ten komfort, co nie znaczy, że półki z książkami nie mogą być ciekawym elementem aranżacyjnym wnętrza.

Półki z książkami mogą przybrać formę tradycyjnego regału ustawionego w salonie czy sypialni, ale mogą to być również pojedyncze półki rozmieszczone w różnych miejscach mieszkania. Książki warto ulokować też w miejscach nieoczywistych - we wnęce, pod schodami, czy nawet w stopniach schodów. Półki możemy zaprojektować za kanapą, na części wyspy kuchennej, pod skosem na poddaszu, który wydaje się niemożliwy do wykorzystania. Pomysłów jest naprawdę wiele.

Pamiętajmy, że sam sposób ułożenia książek też może być ciekawą aranżacją. Dzięki nieszablonowym rozwiązaniom nadamy naszej biblioteczce indywidualnego charakteru. Metod segregowania jest pewnie tyle, ilu czytelników. Ustawianie według rozmiarów, kolorów, w kolejności alfabetycznej, segregowanie według nazwisk autorów lub określonej tematyki – każdy sam określa reguły.

Możemy też zastosować kilka modnych rozwiązań i wyróżnić półkę z książkami jako centralny punkt wnętrza. Jednym z pomysłów jest ułożenie książek naprzemiennie w pionie i poziomie, albo kolorami grzbietów.

W naszej galerii prezentujemy aż 20 interesujących pomysłów na domową biblioteczkę. Życzymy wielu inspiracji!

 Zobacz również: Schody w domu - 20 pięknych zdjęć

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH