Ściana tablicowa w kuchni. Fot. Studio Vigo - Max Kuchnie

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Ściana tablicowa w kuchni. Fot. Studio Vigo - Max Kuchnie
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
04 paź 2016 09:40

Ściana tablicowa w kuchni – to jest modne!

Uwielbiamy rzeczy, które są stworzone specjalnie dla nas, lub które umożliwiają dopasowanie wnętrza do naszych potrzeb. Lubimy wszystko co wyjątkowe i oryginalne.

Od pewnego czasu w wielu kuchniach można spotkać nowy wnętrzarski trend – ścianę pokrytą farbą tablicową. Ten motyw wnętrzarski robi furorę!

Ściana tablicowa – napisz to!

Ściana służy jako tablica informacyjna dla wszystkich domowników, jako książka kucharska perfekcyjnej pani domu i przypomina o pilnych rzeczach do zrobienia. Czyż nie jest świetnym rozwiązaniem do Twojej kuchni?

Ale po co?

Na ścianie, która pomalowana jest farbą tablicową można pisać jak na zwykłej tablicy którą znamy ze szkolnych lat. Spisuje się świetnie w tej roli – kreda ma bardzo dobrą przyczepność do takiej farby a jednocześnie, łatwo można ją usunąć – wystarczy zwilżona gąbeczka.

Farba tablicowa

Farbę tą można nałożyć nie tylko na tynkową powierzchnię ale również na metal, karton, sklejkę czy drewno. Wśród farb tablicowych dostępnych na rynku możemy wyróżnić farby lateksowe i akrylowe. Ich wykończenie może być matowe lub półmatowe i wcale nie muszą być czarne! Aktualnie farby tablicowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, co jeszcze bardziej zwiększa ich funkcjonalność. Farba tablicowa charakteryzuje się bardzo dobrym kryciem – często wystarczy zaledwie jedna warstwa aby otrzymać pożądany efekt. Podczas malowania farba nie kapie, dzięki czemu nie istnieje ryzyko zachlapania podłogi czy dywanu. Farba tablicowa jest odporna na wielokrotne zmywanie wodą, nie traci koloru ani nie wybłyszcza się.

Ściana magnetyczna – przypnij to!

Drugim, prawdziwym wnętrzarskim hitem jest farba magnetyczna! Tutaj też możliwa jest personalizacja – przypinasz do ściany to, co chcesz! Rysunki wykonane przez Twoje dzieci, zdjęcia z wakacji, pamiątki ze wspólnych wycieczek – ściana pokryta farbą magnetyczną może okazać się świetnym miejscem na oryginalne 'przechowywanie' wspomnień.

Farba magnetyczna

Farba magnetyczna jest bardzo gęsta – co początkowo może nas nieco zaskoczyć. Jej rozprowadzenie jest dość trudne i kłopotliwe. Aby uzyskać odpowiednie właściwości magnetyczne farby należy nałożyć kilka warstw – im więcej, tym lepiej. Niestety, farba magnetyczna dostępna jest tylko w ciemnych kolorach – ale bez problemu możemy pokryć ją zwykłą, ścienną farbą w dowolnym kolorze – jest to nawet konieczne, aby uniknąć pylenia się farby. Często farbę magnetyczną pokrywa się farbą tablicową, dzięki czemu posiadamy ścianę dwa w jednym – możemy po niej pisać/rysować i przypinać różne rzeczy. Wieszane na niej elementy powinny być lekkie i być przypięte za pomocą mocnych magnesów – działanie farby magnesowej nie jest niestety tak mocne, jak tradycyjnej tablicy na magnes.

Personalizacja jest fajna!

Personalizacja kuchni jest świetnym pomysłem! Szczególnie, gdy mamy dzieci – dla nich posiadanie takiej ściany będzie prawdziwą frajdą! Ściana pokryta farbą tablicową może nam posłużyć jako notatnik, przepiśnik albo po prostu miejscem, gdzie możemy zostawić wiadomość ukochanej osobie. Ściana pokryta farbą magnetyczną też jest fajnym rozwiązaniem – możemy przypiąć do niej zdjęcia, pocztówki z wakacji – a to wszystko bez robienia dziur w ścianach. Oba warianty można połączyć i uzyskać jeszcze lepszy efekt!

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH