Fot. Tchibo

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Fot. Tchibo
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
23 gru 2016 09:04

Świąteczny stół w wyjątkowej oprawie

Zanim wraz z najbliższymi spotkamy się przy wspólnym stole, przygotujmy nakrycie, które podkreśli wyjątkowy nastrój świątecznych chwil.

Możemy wybrać bardzo stylową lub minimalistyczną aranżację. Pamiętajmy także o najważniejszych symbolach, które powinny znaleźć się na bożonarodzeniowym stole. 

Obrus czy bieżnik?

Śnieżnobiały obrus to w wielu domach element świątecznej tradycji. Chcąc nieco urozmaicić typowe nakrycie, możemy sięgnąć po model z dodatkowymi zdobieniami, np. złotymi aplikacjami czy srebrną nitką. Równie stylowy efekt uzyskamy wybierając obrus w kolorze czerwonym, szarym, zielonym lub fioletowym. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się także sam bieżnik rozłożony na eleganckim, drewnianym stole. Ważne, aby odpowiednio dobrać zastawę, serwetki i pozostałe dekoracje – podpowiada Izabela Bożek, ekspert marki wnętrzarskiej Eurofirany. 

Bożonarodzeniowe symbole

Na świątecznym stole nie powinno zabraknąć dodatków o określonej symbolice, jak np. sianka, świec czy wolnego nakrycia. Przy każdym miejscu możemy także ułożyć gałązki igliwia, dekoracyjne gwiazdki, a na środku ozdobny stroik. Nad stołem niech zawiśnie wianek przyozdobiony lampkami – dodaje Izabela Bożek z Eurofiran. 

Niespodzianka dla gości 

Chcąc mile zaskoczyć gości i domowników, przy każdym nakryciu możemy zostawić małą niespodziankę w postaci ozdobnie zapakowanego cukierka, bombki podpisanej imieniem danej osoby lub figurki anioła. Z kolei pod każdym talerzem, tradycyjnie zostawmy łuskę z karpia i grosik na szczęście.  

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH