Fot. GTV

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Fot. GTV
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
24 paź 2016 10:35

Światło we wnętrzu - wykorzystaj możliwości LED-ów

Światło tworzy klimat – choć wydawać by się mogło, że to często powtarzany truizm. Jesienią i zimą szczególnie ważne jest zwrócenie uwagi na oświetlenie, nie tylko w wymiarze funkcjonalnym, ale i estetycznym.

Znużenie, senność, brak energii, a za wszystko odpowiedzialny brak promieni słonecznych, których nieobecność daje nam się we znaki już na początku jesieni i trwa dobre kilka miesięcy, aż do wczesnej wiosny. Jednak jesiennej chandrze można zaradzić zapraszając do własnego M przytulne, ciepłe światło, które sprawi, że jesienno – zimowa szaruga w żaden sposób nie wedrze się do naszego wnętrza – również tego domowego.

To światło jest jednym z czynników wpływających na nasze samopoczucie, zwłaszcza w okresie, w którym nie możemy liczyć na naturalne doświetlenie mieszkania.

Światło, które aranżuje

Możliwości oświetlenia LED otwierają królestwo naszej wyobraźni, kreatywności i twórczej ekspresji, co może stać się miłą odskocznią od jesienno – zimowej monotonii i choć na chwilę pozwoli zapomnieć o tym, co za oknem. Od czego zacząć niewielkie zmiany w kreowaniu otoczenia otulonego światłem?

Przedmioty na najprostszej ściennej półce można różnorako oświetlić wykorzystując punktowe oprawy o różnym kształcie, taśmy lub halogenowe wysięgniki. Oprawy i taśmy można zamontować nad lub pod półką, eksponując zdjęcia, pamiątki lub fakturę ściany. Można również wybrać oprawy wpuszczane w półkę – efekt będzie zadziwiający. Możliwości jest mnóstwo – wszystko zależy od naszego pomysłu na aranżację danej przestrzeni.

Oświetlenie LED sprawia, że współczesne meble stały się dziełami sztuki, oświetlanymi niczym perły architektury. Światło LED nadaje meblom nowoczesny wygląd, ale pozwala również podkreślić ich niepowtarzalny design. Już nie przedmioty wyeksponowane w meblowej wystawie, ale sam mebel staje się istotnym elementem ozdobnym danej aranżacji. Z drugiej strony podobną ewolucję przeszły oprawy LED. Już dawno przestały być domeną zakładów produkcyjnych czy minimalistycznych wnętrz. Dziś eleganckie oprawy mogą być prawdziwą ozdobą salonu - mówi Joanna Repko, ekspert firmy GTV.

Wykorzystanie oświetlenia LED w niektórych aranżacjach to już niemal klasyczny kanon: lustro, podwieszany sufit, odbiornik telewizyjny czy witrynka z serwisem obiadowym, ale jego możliwości aranżacyjne są nieograniczone.

Można przecież diody LED umieścić w panelach naściennych fantazyjnie je podświetlając lub za pomocą sterowników wyświetlać na nich wielobarwne wzory. Można również umieścić oprawy LED w podłodze, przy krawędzi ścian – by podświetlić ich strukturę lub centralnie – by podkreślić sploty i barwny dywanowy wzór. Nie zapominajmy jednak, by kreować swoje otoczenie światłem o ciepłej barwie – na przekór długim, chłodnym wieczorom.

Światło, które relaksuje

Sypialnia, to miejsce, które, zwłaszcza w chłodne dni wymaga od nas stworzenia nastroju przez duże N. To tu nabieramy sił na kolejny, pracowity dzień, zbieramy myśli, wypoczywamy, zagłębiamy się w lekturze, a komfort, również świetlny, ma bezpośredni wpływ na jakość naszego odpoczynku, a przez to i na aktywności podczas długiego dnia. Tam, gdzie nasze zmysły mają znaleźć ukojenie, nic nie sprawdzi się lepiej niż dyskretne i subtelne rozwiązania oświetleniowe.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH