Szary we wnętrzach. Projekt: Karolina Stanek-Szadujko, Łukasz Szadujko. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [24 zdjęć]

Szary we wnętrzach. Projekt: Karolina Stanek-Szadujko, Łukasz Szadujko. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
10 maj 2018 21:09

Szary we wnętrzach - zobacz piękne salony, kuchnie i sypialnie w tym kolorze

Bez względu na trendy kolorystyczne, szarość i jej odcienie jest zawsze obecna w aranżacji wnętrz. Jej uniwersalny i wszechstronny charakter sprawia, że nie ma stylu urządzania wnętrza, w którym by się nie odnalazła.

Z jednej strony, melancholijna, spokojna i wyciszona, z drugiej wyrafinowana i elegancka w stylu glamour. Wszechstronna szarość zawsze znajdzie zastosowanie w aranżacji wnętrza, zadziwiając wciąż mnogością odcieni i zestawieniami z innymi barwami.

We wnętrzach znajdziemy bogactwo odcieni tego koloru – od chłodnych odcieni gołębi, szlachetnych kamieni, przez cieplejszą skandynawską szarość, po jasną, wpadającą w biel. Pięknie wygląda zarówno, jako kolor przewodni, w różnych duetach kolorystycznych czy jako tło dla innych barw.

Szarość i natura w stylu skandynawskim

Szarość obok bieli szczególnie dominuje w stylu skandynawskim, jednym z bardziej popularnych w aranżacji wnętrz. Szare lub wpadające w biel są ściany, podłogi i inne elementy, meble i dodatki.

Zobacz także: Piękna willa w nowoczesnym wydaniu. Zobacz projekt i wnętrza

W połączeniu z ciepłym światłem czynią wnętrze przytulnym i umożliwiającym wypoczynek. Skandynawowie bardzo cenią sobie spokój, jasne barwy, oświetlone naturalnym białym światłem pomieszczenia, funkcjonalność, minimalizm oraz użycie naturalnych materiałów.

Zapraszamy w szare progi

Miejsce w którym szarość rozwija skrzydła jest na pewno przedpokój. Mimo, że przedpokój niesłusznie często jest niedoceniany i pomijany, jako nieistotna część domu, stanowi jego wizytówkę i powinien być urządzony ze stylem i smakiem. Szarość jest kolorem, który pasuje tutaj idealnie. Spełnia szereg funkcji, od czysto estetycznych, stylistycznych, po funkcjonalne, jak optycznie powiększenie przestrzeni czy jej rozjaśnienie.

Jako kolor wiodący w jasnym odcieniu wprowadzi harmonię i elegancję od samego progu. Zaproszeni goście od razu poczują się komfortowo, gotowi do wspólnego spędzenia czasu. Odpowiednie górne oświetlenie w postaci jasnych lamp, podłoga w kolorze naturalnego drewna np. dębu, minimalistyczne ozdoby dodadzą aranżacji ciepła i miłego klimatu.

Szarość w miejskim stylu

Szarości w salonie może spełniać rolę koloru wiodącego, może też stworzyć bardzo udane połączenie z innymi barwami. Chłodne odcienie szarości w zestawieniu z jasnymi pastelami, bielą czy brązem stworzą elegancką i harmonijną przestrzeń.

To cię również zainteresuje: Przestronny dom parterowy z pięknym tarasem - zobacz projekt!

W połączeniu ze srebrem, czernią czy złotem wyczarują pełną wyrafinowania i miejskiego stylu aranżację glamour. Dla osób z mocnym charakterem, lubiących wyraziste, intensywne połączenia, szczególnie interesujące będzie połączenie szarości (Ulotna Szarość) z głębokim, nasyconym granatem (Niespokojny Ocean). Meble oraz dodatki w podobnej gamie kolorystycznej będą idealnym uzupełnieniem.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH