Podłoga laminowana, Dąb pustynny szczotkowany. Fot. Quick-Step

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Podłoga laminowana, Dąb pustynny szczotkowany. Fot. Quick-Step
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
06 marz 2017 12:37

Wiosenne wnętrze - praktyczne panele podłogowe

Małe zmiany w wystroju są najlepszym sposobem, by nawiązać do aktualnej pory roku. Można pokusić się o zastosowanie drewnianych elementów, które wprowadzą do Twoich wnętrz elementy natury.

Jak wiadomo uczucie komfortu we własnych czterech kątach ma ogromny wpływ na nastrój i samopoczucie. Czas zatem przebudzić się z zimowego snu i odświeżyć mieszkanie.
Wraz z rozkwitającą przyrodą czujemy potrzebę wprowadzenia jakiś zmian w swoim życiu. Fizycznie, jak i psychicznie, wkraczamy w zupełnie nowy okres roku, w którym kluczową rolę odrywają radość i energia. Wiosna wysyła sygnał do zadbania o siebie i własny dom.

Nowy początek

Wiosna to naturalny nowy początek w świecie przyrody, ale także okres otwierający nowe możliwości w naszym życiu. Dopiero nadejście wiosny skłania nas do działania - także w kwestii odmiany własnych czterech kątów. W pierwszej kolejności znikają z sofy wełniane koce. W ich miejsce pojawiają się jaskrawe pledy i kolorowe poduszki. Nową energie wprowadza również nasycona kolorystyka szklanych i ceramicznych dodatków. 

Wiosna to także idealny czas na przeprowadzenie remontu i wykończenie wnętrza w modny i praktyczny sposób. Wybierając nową kolorystykę zwróć uwagę na ziemiste, ciemniejsze odcienie. Sięgnij po eleganckie tkaniny, takie jak welur i aksamit. Osoby preferujące słoneczne wnętrza, powinny wyobrazić się w jaskrawych, kolorowych wnętrzach. Dobrym przykładem jest styl Memphis - trend, w którym śmiałe kolory i odważne kształty ożywiają przestrzeń w bardzo wyjątkowy sposób. Stwórz wnętrze, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania i równocześnie będzie pasować do Twojej osobowości - dzięki temu poczujesz się prawdziwie u siebie.

Małe zmiany w wystroju są najlepszym sposobem, by nawiązać do aktualnej pory roku. Można pokusić się o zastosowanie drewnianych elementów, które wprowadzą do Twoich wnętrz elementy natury. Warto również podkreślić, że podstawą każdego wnętrza jest podłoga drewniana lub idealnie odwzorowująca naturalny materiał.

Wybór właściwej podłogi

Podłoga stanowi o charakterze wnętrza. Cały wystrój domu opiera się właśnie na niej – dosłownie, jak i w przenośni. Jeśli liczysz na “efekt wow”, zacznij od podstawy. Jaka podłoga będzie idealnie pasować do Twojego wnętrza? To trudny wybór, ale jesteśmy skłonni Ci w nim pomóc.

Naturalnie czy imitacja?

Parkiet pozostaje dość oczywistym wyborem: zapach drewna, naturalny w dotyku i gwarancja najwyższej jakości... Swego rodzaju nostalgia i rodzaj miłości od pierwszego wejrzenia sprawiają, że tak wiele osób decyduje się właśnie na ten wybór.

Podłoga z litego drewna jest imponująca, ale nie zawsze najbardziej praktyczna. Wielowarstwowy parkiet z Quick-Step stanowi doskonałą alternatywę - to 100% drewna i niezwykła stabilność. Skład deski podłogowej (czyli kilku warstw litego drewna z podkładem z forniru świerkowego) zabezpiecza podłogę przed wypaczeniem na skutek zwiększonej wilgotności. Produkt pozostaje trwały dzięki najwyższej autentyczności i rzemiosłu, które stoją za procesem produkcji.

Imitacje nie są jednak gorsze: takie podłogi wyglądają dziś bardzo realistycznie. Wygląd i uczucie prawdziwego drewna lub kamienia jest bezproblemowo łączone z zaletami laminatu i winylu. Każdy, kto marzy o podłodze, która jest odporna na zużycia, a przy tym wodoodporna, znajdzie coś dla siebie w obu przypadkach.

Wygląd: duże lub małe panele

Każde pomieszczenie w domu jest inne. Istnieje zatem wiele czynników, które należy uwzględnić wybierając właściwą podłogę. Nawet kształt i ułożenie paneli może okazać się kluczowe, gdyż istotnie wpływają one na kształtowanie przestrzeni.

Jeśli Twoim zamiarem jest poszerzyć długą i wąska przestrzeń, ułóż deski po szerokości. Z kolei montaż paneli podłogowych wzdłuż stworzy odczucie głębi. Krótkie deski zdziałają cuda w przypadku niewielkiego pokoju. Ponieważ potrzeba ich więcej, aby wypełnić cały obszar, tworzą one iluzję przestrzeni.

Barwione deski z dużą ilością sęków i o wielu odcieniach sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach; w tych większych wydadzą się z kolei niezwykle intensywne. Jeśli pomieszczenie jest duże, wybierz długie i szerokie panele. Najlepiej sprawdzą się te w style vintage, gdyż to one czynią wnętrza luksusowymi.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH