Grzejnik Regular. Fot. Luxrad

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Grzejnik Regular. Fot. Luxrad
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
22 lut 2018 10:01

Wymieniamy grzejnik - to proste

Często remont jest dobrą okazją do wymiany grzejnika, zwłaszcza żeliwnego.

Eksperci Luxrad w kilku krokach tłumaczą o czym powinniśmy pamiętać kiedy podejmiemy decyzję o wymianie grzejnika.

Kiedy warto wymienić grzejnik?

Kiedy mamy za sobą ocieplenie domu, możliwe, że grzejniki z dużą mocą nie będą aż tak potrzebne. Kiedy uznamy, że nasze rachunki są zbyt wysokie i warto pomyśleć o ich zmniejszeniu. Warto również popatrzeć na taką wymianę od strony praktycznej – zauważamy pierwsze oznaki korozji i pogarszające się działanie.

Źle pracujące grzejniki mogą być przyczyną wzrostu rachunków za ogrzewanie oraz kłopotów ze zdrowiem. Należy pamiętać, że najlepszym czasem na wymianę grzejników jest okres letni, jednak czasem zdarza się, że musimy to zrobić zimą.

No to zaczynamy!

Jeśli już musimy zmienić grzejnik w sezonie zimowym czyli grzewczym i mieszkamy w bloku to niestety, ale nie można zrobić tego bez pozwolenia ze spółdzielni. Inaczej jest kiedy mieszkamy w prywatnym domu. Zaczynamy od spuszczenia wody z grzejnika, ale jeśli robimy to w mieszkaniu w bloku to powinniśmy poszukać specjalisty, który pomoże nam w całym procesie. Jaka jest jego rola? Musi zamrozić rury, aby skutecznie zablokować dostęp wody. Dzięki temu do kaloryfera nie będzie dochodziła woda i będzie go można spokojnie wymienić. Zdarzają się również przypadki, że woda która znajduje się w układzie jest zbyt ciepła i zamrożenie nie wchodzi w grę. Należy wtedy odciąć dostęp wody i po jej spuszczeniu wymienić grzejniki.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH