Meblościanka Oki. Fot. Mebin

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Meblościanka Oki. Fot. Mebin
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
29 sie 2016 15:23

5 pomysłów na szafkę RTV

Podpowiadamy jak urządzić kącik telewizyjny tak, aby harmonijnie współgrał z aranżacją pokoju dziennego lub salonu.

Żyjemy w świecie zarządzanym przez obrazy, korzystamy z coraz doskonalszych technologii ich rejestrowania i przetwarzania, znacznie częściej wymieniamy też sprzęt RTV. Już nie wyobrażamy sobie braku stałego dostępu do różnych źródeł informacji, a co za tym idzie, w każdym domu znajduje się co najmniej jeden odbiornik TV.

Jeśli nie dysponujemy pomieszczeniem na kino domowe, warto wydzielić na ten cel część pokoju, by transmisja nie zakłócała codziennych czynności innym domownikom.

Meble RTV dla zwolenników nowoczesnego stylu zazwyczaj składają się z kilku elementów. Mogą stanowić prosty zestaw: szafka na urządzenie i panel na ekran – takie interesujące przykłady pochodzą z najnowszych kolekcji firmy Mebin: Sempre, Diuna i Elegante. Praktyczne półeczki, wnęki i przegrody w szafkach, wygodny system otwierania push to open, naturalne materiały, piękne wybarwienie i wykończenie w wersji połysk lub mat to tylko niektóre zalety zestawów TV. Ich największym atutem jest prostota nienagannej formy i doskonałe wzornictwo, które koresponduje z najnowszymi trendami, a jednocześnie zachowuje cechy uniwersalizmu.

Meble na sprzęt telewizyjny mogą też występować w postaci rozbudowanej meblościanki złożonej z regału, panelu TV i szafki z szufladami oraz przegrodami - wszystkie elementy z opcją oświetlenia. Rozwiązania tego typu znajdziemy między innymi w kolekcjach mebli ArtModulo i OKi. System regałów ArtModulo pozwala na funkcjonalne ustawienie modułowych mebli, przydatne przy rozmieszczaniu głośników kina domowego. Geometryczna forma prostych brył o ciepłej barwie czereśni połączonej z eleganckim, czarnym szkłem dodatkowo stwarza nastrojowy klimat, odpowiedni na spędzenie wieczoru z ulubionym filmem.

Z kolei nieco futurystyczna kolekcja OKi to pomysł na wnętrze dla osoby zdecydowanej i nowoczesnej, ceniącej komfort i dobre wzornictwo. Dzięki OKi jesteśmy w stanie stworzyć aż 14 kombinacji meblościanek z dostępnych elementów o długości zestawów od 1,7 m do 4 m. Koncepcja tych mebli opiera się na ciekawym układzie kolorystycznym i geometrycznym brył. Pojemne szafki, szuflady i szafy tworzą kompozycję w kształcie prostokąta, stanowiącego ramę dla panelu TV, który można jeszcze lepiej wyeksponować poprzez umieszczenie go pomiędzy szklanymi półkami. Pojemne szuflady pomieszczą kilka odtwarzaczy np. Blu-ray, DVD czy konsolę PlayStation, a dobra organizacja przestrzeni wewnątrz mebli umożliwi przechowywanie wielu kolekcji nagrań.

Odrębną propozycją będącą interesującym elementem wystroju eleganckiego salonu jest zestaw mebli Corino, który zawiera panel TV z drzwiami przesuwnymi oraz stojącą szafkę z trzema drzwiczkami i szufladami. Wiszący panel z drzwiami przesuwnymi to atrakcyjny mebel, który łączy funkcję panelu i szafki. Dzięki przesuwnym drzwiom można odsłonić ekran podczas oglądania telewizji lub go całkowicie zasłonić po emisji programu – wtedy bryła przekształca się w praktyczną szafkę z 8. półkami. Drzwi panelu wykonane są z drewna dębowego w połączeniu ze szkłem Lacobel. Meble występują w wybarwieniu dąb naturalny i czarny oraz orzech i czarny.

Prezentowane na zdjęciach przykłady aranżacji pochodzące z kolekcji firmy Mebin pokazują, że atrakcyjny kącik telewizyjny może występować zarówno w wersji podstawowej, jak i wieloelementowej, eksponować dobry sprzęt do odtwarzania lub przeciwnie – inteligentnie go zakrywać, gdy z niego nie korzystamy. Ponadto każda z wersji mebli TV jest wykonana w wymiarach mini lub maxi, a bogactwo kolorów, wzorów i kształtów daje ogromne możliwości wyboru niepowtarzalnej oprawy dla pełnych wrażeń wieczorów spędzanych przed telewizorem.

Źródło: Mebin 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH