Strefa relaksu w salonie. Fot. Dekoria.pl

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Strefa relaksu w salonie. Fot. Dekoria.pl
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
26 paź 2016 08:15

8 dodatków do strefy relaksu w salonie

Zastanawiasz się, jak zaaranżować przestrzeń do relaksu po pracy lub w trakcie jesiennych weekendów? Zobacz 8 dodatków, które Ci w tym pomogą.

Mały, duży, jasny, ciemny, klasyczny, nowoczesny – bez względu na to, jakimi przymiotnikami można określić Twój salon, musisz w nim znaleźć miejsce przeznaczone do odpoczynku.

Co powinno się znaleźć w każdym zestawie wypoczynkowym? Niektóre elementy na pewno wskażesz od razu, ale jesteś pewna, że znasz wszystkie dekoracje, dzięki którym kącik relaksu stanie się wyjątkowy i oryginalny? Oto wszystkie elementy strefy relaksu w salonie.

Wygodna sofa

Gdzie najlepiej odpoczywa się poza wygodnym łóżkiem? Oczywiście – na dużej sofie, takiej jak ta dostępna na stronie Dekoria.pl. Mebel ten powinien być dostatecznie szeroki, abyś mogła się na nim bez problemu położyć. Zwróć też uwagę, czy zostały w nim zamontowane podłokietniki. Sofy bez tego elementu wyglądają bardzo nowocześnie, trudno jednak ułożyć na ich bokach poduszkę pod głowę, tak aby nie spadała podczas relaksu.

Miękki fotel

Równie ważnym meblem w przestrzeni przeznaczonej do odpoczynku jest fotel Zain od Dekoria.pl. Zastanawiasz się, po co Ci kolejne miejsce do siedzenia, skoro masz już sofę, na której zmieszczą się nawet trzy osoby? Odpowiedź jest bardzo prosta. Czasem w trakcie relaksu jedna osoba z rodziny chce się położyć na kanapie, zajmując całą jej powierzchnię. Druga może w tym czasie rozsiąść się wygodnie w fotelu ze swoją ulubioną książką lub kubkiem gorącej czekolady.

Stolik kawowy

Skoro została wspomniana gorąca czekolada, najwyższy czas wskazać kolejny praktyczny mebel, który, choć nie kojarzy się bezpośrednio z zestawem wypoczynkowym, ma bardzo duży wpływ na Twoją wygodę w trakcie relaksu. Odpoczywając z książką lub swoim ulubionym napojem, nie zawsze masz ochotę podnosić się z fotela, aby odstawić kubek na stół czy do kuchni. Zamiast wykorzystywać energię na wstawanie z wygodnego siedziska, już na etapie aranżacji wnętrza pamiętaj, żeby ustawić w strefie relaksu niewysoki stolik kawowy od Dekoria.pl pasujący do całej stylistyki pokoju dziennego.

Kolorowe poduszki

Kolejne dodatki, które także zadbają o Twoją wygodę w trakcie relaksu, to miękkie poduszki. Mogą w jednej chwili stać się podporą dla Twoich pleców w trakcie czytania, ręki w trakcie zmieniania kanałów w telewizorze, głowy w czasie drzemki oraz dla nóg, gdy uznasz, że są bardzo zmęczone. Oczywiście będą także idealną bronią w trakcie bitwy na poduszki – gdyjuż odzyskasz siły.

Ciepły koc

Do elementów zapewniających wygodę brakuje Ci już tylko ciepłego koca. Jesienne wieczory są coraz chłodniejsze, więc z pewnością będziesz chciała rozgrzać się nie tylko gorącym napojem. Nie wyciągaj jeszcze z szafy zimowych ubrań, tylko zadbaj o to, aby w strefie relaksu zawsze znajdował się koc Cotton Cloud od Dekoria.pl, którym przykryjesz się aż po czubek głowy. Tkanina ta może także pełnić funkcję narzuty na kanapie.

Ozdobna lampka

Odpoczywając, nie masz ochoty wstawać i wynosić do kuchni swojego kubka? Z pewnością nie chce Ci się także wychodzić spod ciepłego koca, aby zapalić światło. Dużo lepsze okaże się włączenie małej lampki stołowej, która rozświetli wnętrze ciepłym światłem. Blask niewielkiej lampki jest o wiele przyjemniejszy niż światło sączące się z górnych żarówek. Lepiej także oświetla wybrany kąt pomieszczenia, dzięki czemu będzie Ci się wygodniej czytało. To również bardzo energooszczędne rozwiązanie.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH