Kolekcja dodatków w stylu hygge. Fot. BoConcept

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Kolekcja dodatków w stylu hygge. Fot. BoConcept
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
22 sty 2018 09:52

Akcesoria i dodatki - tak stworzysz wnętrze w duchu hygge

Hygge. To intrygujące krótkie słowo nierozerwalnie powiązane jest ze skandynawską kulturą. Nie posiada bezpośredniego tłumaczenia, często opisywane jest jako błogość, ciepło czy po prostu spędzanie czasu z naszymi najbliższymi.

Lśniące metale, jedyne w swoim rodzaju ręczne ozdoby, ciepłe tkaniny pomogą stworzyć atmosferę hygge w każdym domu. Można je wykorzystać jako dopełnienie panującego motywu lub stworzyć kontrast w formie kilku wyrazistych akcentów. Połączenie naturalnych barw pomoże zbudować ciepłą i intymną atmosferę. Z kolei kombinacja szarości, bieli i jasnego drewna zapewni neutralność i prawdziwie skandynawski wygląd.

Duński koncept hygge możesz również zastosować dekorując odświętny stół. Pomoże w tym nowa zastawa stołowa nora od BoConcept. Jej elementy starannie zaprojektowano i stworzono z materiałów takich jak porcelana, bambus, szkło, stal nierdzewna i jej piaskowana odmiana. 

Stylistka BoConcept Gitte Kjær tłumaczy, co dla niej oznacza hygge i w jaki sposób stosuje tą duńską filozofię w swoich projektach: Dla mnie hygge to nie tylko atmosfera rodzinnych spotkań, urodzin czy innych dużych przyjęć; to nierozerwalna cząstka naszego domu i stylu naszego życia. Hygge definiuje mój wybór kolorów i materiałów, które zapewnią ponadczasowy wygląd, komfort i przede wszystkim przytulną atmosferę

Bez względu na to, czy chodzi o kilka pięknych dodatków na świąteczny stół, pełny projekt wnętrza lub po prostu przytulną sofę na długie zimowe wieczory – ta kolekcja oferuje wszystko, czego potrzeba aby stworzyć wymarzony dom.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH