Fot. Dekoria

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Fot. Dekoria
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
22 kwi 2016 10:08

Angielski? Francuski? Urządzamy stylowy salon

Zanim podejmiemy decyzję o zakupie mebli do salonu, warto pomyśleć o funkcji pomieszczenia, a także stylu, który odpowiada naszym upodobaniom.

Meble w dużym stopniu definiują styl wnętrza, nadają mu unikalny charakter. To zakup na długie lata, co oznacza, że decyzja ta nie powinna być podejmowana pod wpływem emocji. Meble mogą być nowoczesne lub tradycyjne. Różnić się stylistyką lub kolorystyką. Jednak jedno jest pewne: powinny komponować się ze stylem wnętrza. Dekoria.pl prezentuje kolekcje mebli, wykonane w trzech stylach: francuskim, angielskim oraz kolonialnym.

Zakup kompletu mebli czy wymiana dotychczasowego wyposażenia wymaga czasu, ale i zmysłu estetycznego. Wybór jest naprawdę duży. Producenci prześcigają się w prezentowaniu nowych kompletów i gotowych rozwiązań na umeblowanie mieszkania. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie, warto pomyśleć o funkcji pomieszczenia, a także stylu, który odpowiada naszym upodobaniom.

W stylu francuskim

Styl francuski doskonale opisują słowa takie, jak bogactwo i luksus. Wszystko za sprawą  bogato zdobionych mebli i wysokiej jakości tkanin wykorzystanych w aranżacji. Przedmioty stylizowane na styl francuski powinny odznaczać się lekkością i elegancją, mieć lekko zaokrąglone, eliptyczne kształty. W większości malowane są na biało, co jest jednym z wyznaczników stylu francuskiego. To gustowne krzesła, stoły, komody czy szafy.

Styl angielski

Styl angielski łączy w sobie różne gatunki. Wpływa na to przywiązanie do tradycji, rodzinna historia oraz kolonialna przeszłość. Podstawowym materiałem wykorzystywanym w tego typu wnętrzach jest drewno.Mogą być wykonane z drewna tekowego, malowanego na biało. Wspomniana linia Brighton to dodatki w klimacie retro, które sprawią, że wnętrza staną się ciepłe i przytulne. Kolekcja mebli kolonialnych to już ostatnia z wymienionych. Ten styl jest dość charakterystyczny, gdyż jest mieszanką wpływów europejskich i egzotycznych. Meble najczęściej są produkowane z ciemnego drewna, połączonego z lżejszymi materiałami: rattanem czy wikliną. Zdobień jest niewiele. Raczej będą to przedmioty masywne, stylizowane na stare, z duszą, np. krzesła wykonane z najwyższej jakości skór. Zarówno kształt, jak i styl mebli sprawi, że pomieszczenie będą odznaczać się elegancją rodem z wiktoriańskich wnętrz.

Źródło: Dekoria.pl

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH